Jõgeva viadukt avatakse nädala võrra hiljem

Algselt plaaniti Jõgeva viadukt liikluseks avada juba eeloleval pühapäeval, kuid niiskete ilmaolude tõttu venisid asfalteerimistööd nädala võrra pikemaks ja seega avatakse viadukt alles 15. novembril.

Selle aasta juunis alustati Jõgeva viadukti remonti, mis esialgsel hinnangul pidi valmis saama novembri alguses.

Pärast kaht kuud tööd selgus, et remont ei lähe nii ladusalt, kui oli planeeritud. Remonditööde käigus tuli välja, et viadukti talade vahelised tugiosad on samuti amortiseerunud ning need tuleb välja vahetada. Kuna tegemist on väga spetsiifiliste detailidega, mis valmistatakse tellimuse alusel, polnud augusti algul võimalik intensiivset ehitustööd jätkata.

Kuni augusti keskpaigani oli võimalik kasutada viadukti ületamiseks üht sõidurada. 18. augustist suleti viadukt liikluseks täielikult. Ümbersõidud korraldati Õuna-Jõgeva aleviku tee kaudu. Et autodevoorid ei häiriks kohalikke elanikke, keelati tavasõidukitel kasutada Jõgeva linna ja Mõisaküla vahelist otseteed. Seda teelõiku võivad liiklemiseks kasutada vaid tee läheduses elavad inimesed ning alarmsõidukid.

Ümbersõiduks kasutatavaid teelõike tuli pidevalt  täitematerjaliga tasandada, sest tihe liiklus ja vihmased ilmad tekitasid rööpaid ja auke. Kuigi seal on piirkiiruseks märgitud 50km/h, ei olnud kehvemate tee- ja ilmaolude koosmõjul aeg-ajalt võimalik sõita kiiremini kui 30 km/h. 

Vihmane ilm võttis töötempo maha  

Kui esialgu planeeris töövõtja Skanska EMV AS viadukti remondiga lõpule jõuda tulevaks pühapäevaks, siis vihmased ilmad lükkasid avamistähtaega veel nädala võrra edasi. Skanska EMV AS kommunikatsioonijuht Kristi Saaremets rääkis Vooremaale, et augustis, mil viadukt liikluseks suleti, ei arvestatud vihmadega, mis remonditöödele kuluvat aega pikendasid. Vihmased ilmad takistasid töötajatel hüdroisolatsiooni paigaldamist. Selle töö hõlbustamiseks pandi nädal tagasi viaduktile  püsti ka köetav telk, mille varjus tegutseda.

Järgmiseks esmaspäevaks ehk 8. novembriks saab viadukt Kristi Saaremetsa sõnul juba asfaldikihi peale. “Me võiksime ju põhimõtteliselt viadukti liikluseks avada juba tuleval esmaspäeval, mil teelõik on asfalteeritud, kuid siis ei ole liiklemine seal veel turvaline, sest piirded on paigaldamata. Need pannakse paika järgneva nädala jooksul,” selgitas Saaremets.<b> 

Töötati seitse päeva nädalas

Veel lisas Skanska EMV kommunikatsioonijuht, et viimastel nädalatel on objektil tööd tehtud seitse päeva nädalas. “Töö käib ka nädalavahetustel. Meie töötajad on mõistvad ja töötavad pretensioonideta. Nad saavad olukorrast aru,”  kinnitas Saaremets.

Vaatamata remondi valmimise tähtaja edasilükkumisele pole tööde tellija Lõuna Regionaalne Maanteeamet rahalisi kahjusid kannatanud. “Et objekti valmimine viibis meie süül,  siis kanname lisakulud samuti meie,” lubas Skanska EMV kommunikatsioonijuht. Samas lisas Kristi Saaremets, et lisakulutused pole märkimisväärselt suured ning renoveerimistöid nad kahjumiga ei lõpeta.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus