Jõgeva veemajandusele jääb 750 000 krooni alles

“Tänavu sügisel alustatakse kaupluste vahelise ja kultuurikeskuse haljasala korrastamisega. Kesklinna rajatakse ka juba aastaid tagasi kavandatud purskkaev.  Pärast kõigi nende  tööde lõpuleviimist saab üks osa kesklinnast uuema ja rõõmsama näo,? ütles Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev.         

Jõgeva linna veevarustuse ja kanalisatsiooni parandamiseks kavandatud kümnetesse miljonitesse kroonidesse ulatuv ja euroraha kaasav projekt on juba mitu aastat töös olnud, kuid senini uniselt arenenud. Abi korras eraldatav euroraha on ehitushinnad mõne aasta jooksul pea püüdmatusse kõrgusse vedanud ja seega paljud plaanitavad ehitused määramatusse tulevikku lükanud.

Samas on Eesti riik võtnud teatavad kohustused Euroopa Liidu ees ja seega peab lähiaastatel tulema lahendus. Nii loodab ka Jõgeva teha ülejärgmisel aastal linnas suuremaid torutöid. Vaikus  Jõgeva veevarustuse väljaehitamisel praegu ei valitse. Sel suvel-sügisel paigaldatakse uut torustikku KEKi kvartali elanikele. Loodetavasti kõrvaldatakse sellega nii mitmedki aastakümneid probleeme põhjustanud veehäired.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus