Jõgeva vanavaralaat kogub tuure

Laupäeval peeti Jõgeva militaarmuuseumi platsil järjekordset Pommiaugu vanavara laata. Laada korraldas MTÜ Pommiauk, kes ka Jõgeva militaarmuuseumi peab. Laadapäeval oli muuseum sel hooajal esimest korda publikule avatud.


Laada korraldaja, MTÜ Pommiauk juhatuse liige Sergei Jerjomin jäi laadaga väga rahule. Müüjaid oli kohale tulnud üle viiekümne. Kaugemad neist isegi Vilniusest. Ka mõned kohalikud olid üleskutset kuulda võtnud ning oma kuurialustes ja garaažides veidi inventuuri teinud. Müüdi vanavara, nõukanostalgiat, toidukraami ja kevade puhul ka istikuid.

„Publikut, kellest silma järgi, oli umbes kolmandik kohalikud, oleks küll võinud ka rohkem olla,“ arvas Jerjomin. Laadamüüjate seas oli nii neid, kes kurtsid, et midagi ei osteta kui ka neid, kes väitsid, et läheb üle ootuste hästi. Paljud vanavarakaupmehed läksid kohe järgmisel päeval Lavassaare laadale, sest mõistlik on terve nädalavahetuse kaubelda – ei pea oma kaupa vahepeal maha hakkama laadima.

Ka Jerjomin käis Lavassaares vaatamas, kuidas teised korraldamisega toime tulevad. „Seal oli ka äge,“ oli temagi nädalavahetusega rahul. Aga kõige rohkem oli ta rahul Pommiaugu platsiga. „See on kolmest küljest ligipääsetav, saab hästi parkida,“ ütles ta ning avaldas lootust, et laadad, mille korraldamist ta kindlasti jätkab, kasvavad omasuguste hulgas arvestatavaks.

Sergei Jerjomin oli muuseumipäevaga ka tervikuna rahul, sest laupäeval külastas seda ligi 100 huvilist. Ka on saadud laadatulu muuseumile abiks edasitegutsemisel. Et muuseumihooaeg on nüüd alanud, saab seda külastada kolmapäevast pühapäevani kella 11-st 16-ni.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus