Jõgeva vallavolikogu teiseks aseesimeheks sai Kristian Vaarpuu

Neljapäeval toimunud Jõgeva vallavolikogu istungil valiti 12 poolthäälega volikogu teiseks aseesimeheks sotsiaaldemokraatide esindaja Kristian Vaarpuu. Teine kandidaat, Mihkel Kübar (IRL), kogus 11 häält.

Kristian Vaarpuu esitas Jõgeva vallavolikogu teise aseesimehe kandidaadiks volikogu esimene aseesimees Mai Treial Keskerakonna fraktsioonist. Valimisliidust Vooremaa volikogusse valitud Terje Rudissaar pakkus kandidaadiks Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni liikme Mihkel Kübara.

Vaarpuu rääkis, et on olnud Jõgeva linnavolikogus opositsioonis ja kuulunud ka Jõgeva linnavalitsusse. „Selle perioodi olulisemateks tulemusteks loen kaasava eelarve koostamist, mänguväljakute rajamist ja eakate huvijuhi ametikoha loomist Jõgeva kultuurikeskusse.”

Vaarpuu töötab Kaitseliidu Jõgeva maleva noorteinstruktorina.

Jõgeva abilinnapeana, linnapeana ja linnavolikogu esimehena töötanud Mihkel Kübar märkis, et kandideerib volikogu teiseks aseesimeheks, et taastada volikogus VOLISE süsteem, pakkuda demokraatiatavade järgi võimalusi alternatiivseks valikuks. „Soovin anda ka võimaluse teha Jõgeva vallas ajalugu ja valida volikogu juhtkonda opositsiooni esindaja,“ lisas ta.

 Napi häälteenamusega valiti salajasel hääletusel volikogu teiseks aseesimeheks Kristian Vaarpuu. Jõgeva vallavolikogu teine aseesimees asendab esimest aseesimeest tema äraolekul ja täidab ka teisi ülesandeid.

Kui Jõgeva praegune vallavolikogu tegevust alustas, oli volikogu teiseks aseesimeheks sotsiaaldemokraat Triin Pärsim, kes asus aga vallavalitsuses tööle arengu- ja planeeringuosakonna juhatajana. „Saime tööle oma valdkonna võimeka spetsialisti,“ ütles vallavanem Aare Olgo.

Triin Pärsimi asemel tuli vallavolikogusse Torma kandi põllumajandusettevõtja Ain Aru.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus