Jõgeva vallavolikogu otsustas toetada erihoolekandeteenuse omaosaluse katmist Tormas

Neljapäeval peetud Jõgeva vallavolikogu istungi päevakorras oli otsuse eelnõu, mille alusel arutati omaosaluse katmist kogukonnapõhise erihoolekandeteenuse arendamiseks Tormas. Arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Triin Pärsim sõnas oma ettekandes, et projekti elluviimisega ollakse niikaugel, et viimane ja olulisim osa on tegemata.

„Meil on olemas korterid ja teenuskohtadel on sotsiaalkindlustusametiga leping olemas,“ ütles Pärsim. Kogu projektiga alustati aastal 2016. Nüüd on selgunud, et viimaste teenuskohtade väljaehitamisega jääb planeeritud rahalistest vahenditest väheseks. Viimasele etapile võeti riigihange ning nüüd on selgunud, et vaja on juurde võtta laenu hinnanguliselt 175 000 eurot. Kogu projekti maksumuseks hinnati enne kallinemist 863 900 eurot, kuid kallinemisega lisandusi koguhinnale 250 000 eurot.

„Esialgu oli omaosalus 172 000 eurot, nüüd see suureneb ja ülejäänu tuleb Euroopa Regionaalfondist. Kogumaksumus ei ole ühe hanke maksumus, selle raames on tehtud ka muid töid ligikaudu 150 000 euro eest,“ põhjendas Pärsim. Volikogu kiitis otsuse heaks 16 poolthäälega.     

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus