Jõgeva vallavolikogu esimeheks valiti Alo Teder

Neljapäeval valis Jõgeva vallavolikogu  esimeheks fraktsiooni Hea Vald kuuluva põllumajandusettevõtja ja volikogu senise aseesimehe Alo Tederi.

Jõgeva vallavolikogule tuli uus esimees valida põhjusel, et alates 2009. aastast volikogu juhtinud Aivar Kokk sai mandaadi töötamiseks Riigikogus.

Fraktsiooni Hea Vald liige  Tiit Maripuu tegi ettepaneku valida volikogu etteotsa Alo Teder. Arvo Sakjas Rahvaliidu fraktsioonist pakkus välja Vaimastvere põhikooli direktori Väino Lingi, kes kuulub Keskerakonda, kuid Ling palus end taandada.  

Seitsmeteistkümnest istungil osalenud volikoguliikmest andis kuusteist Alo Tederile poolthääle ja üks jäi erapooletuks.

“Olen tugeva toetuse üle volikogus meeldivalt üllatunud,” ütles Teder.

“Praegu tuleb erinevate elualade  tegevuse korraldamisel lähtuda 2011. aasta eelarvest. Uute ideede teostamiseks avanevad ehk võimalused pärast järgmise eelarve vastuvõtmist,” lisas ta.

Jõgeva vallavolikogu  mitmesse koosseisu kuulunud Alo Teder juhib põllumajandusfirmasid Perevara ja Põllurada. Kahes ettevõttes töötab kokku 150 inimest, kellest enamik on Jõgeva valla elanikud.

“Kogenud ettevõtja ja tööandja valimine vallavolikogu esimeheks tuleb omavalitsusele kindlasti kasuks. Samas on Alo Teder tuntud ka spordi- ja kultuurielu toetajana. Kindlasti kujuneb meil perspektiivikas koostöö, kusjuures usutavasti on mõlemal ka konkreetsem vastutusala,” ütles volikogu aseesimees Marek Saksing.

Alo Tederit oli uude ametisse valimise puhul õnnitlemas eelmine vallavolikogu esimees ja praegune Riigikogu liige Aivar Kokk.

“Soovin vallavolikogu uuele juhile paikkonna elu edendamisel jõudu ja jaksu. Küllap annab ta oma panuse ka  selliste suurprojektide nagu Painküla tööstuspark, Kuremaa tervise- ja spordikeskus ning Laiuse slaalominõlv teostamiseks. Püüan talle nõu ja jõuga alati toeks olla,” kinnitas Kokk.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus