Jõgeva vallavalitsus kaalub tervisekeskuse toomist kesklinna

Neljapäevasel Jõgeva vallavolikogu istungil arutati taas tervisekeskuse teemadel. Seda seetõttu, et eelmine kord esitas Jõgeva haigla peaarst Peep Põdder abivallavanemale Aive Tammele arupärimise. Kui varem oli teada, et loodav tervisekeskus tuleb haigla juurde, siis nüüd kaalub valitsus hoone toomist kesklinna. Täpset asukohta vallavalitsus veel ei avalda.
„Hetkel peetakse läbirääkimisi tervisekeskuse asukoha osas ja valmistatakse ette projekteerimishanget. Projekti jaoks valminud Jõgeva esmatasandi tervisekeskuse arengukava käsitleb tervisekeskuse asukohana Piiri 4, kuid selle muutmine on määruse kontekstis lubatud,“ ütles Aive Tamm arupärimisele vastuseks,lisades, et muudatus on kooskõlastatud nii rahandusüksuse kui ka ministeeriumiga.
„Vallavalitsus kaalub tervisekeskuse rajamist kesklinna, otsust selle kohta veel ei ole. Kesklinna eelistamise eelduseks on mugavam transpordiühendus, rohkem lisateenuseid kohalikele, samuti
perearstide heakskiit. Kindlasti on haigla lähedus tervisekeskusele oluline ja tervisekeskuse lähedus haiglale vajalik. Kuid samas on lisauuringute vajadus ilmselt väiksem kui vajadus käia toidupoes või kiirustada bussile. Ka rahastaja ei ole varem näinud Jõgeva tervisekeskust kui maakondlikku tervisekeskust. Seega ei peeta haigla vahetut lähedust oluliseks tervisekeskuse rajamisel,“ ütles Tamm.
Jõgeva haigla peaarst Peep Põdder oli sellise otsuse suhtes ülimalt kriitiline, öeldes, et kas või praeguses olukorras ei ole mõeldav, et haige inimene läheb pärast arsti külastamist haigust levitama poodi või mujalegi.
Opositsiooni korduvatele püüetele teada saada, kuhu täpsemalt tervisekeskust rajada soovitakse, Aive Tamm ei vastanud. „Kindlasti ei tule see keskväljakule, millest on juttu olnud. Aga see asub bussijaamale ja raudteejaamale lähemal. Erinevad krundid on kaalumisel,“ ütles abivallavanem.
„Tahaksin kutsuda opositsiooni ja koalitsiooni mõtlema patsiendile. Mõelge, kui perearst suunab patsiendi röntgenipilti tegema. Talvel peaks haige kõndima haiglasse. Mõistan, et röntgeniaparaadi võib ka tervisekeskusesse osta, kuid projekti ajavad inimesed vist ei tea, mis üks aparaat maksab. Muide, aparaat ise pilti ei tee ja vastust ei loe, selleks on vaja professionaalset seltskonda. Praeguses olukorras jääb tervishoius vähemaks inimesi, kes seda teenust osutavad ja nende koormus aina kasvab. See, mis praegu toimub, on just kui Siberi jõgede teistpidi pööramine. Rääkige ometi spetsialistidega. Mul ei ole midagi selle vastu, et ehitada uus maja, aga ehitame ta siia lähedale ja ühendame ta ülejäänud funktsioonidega galerii või estakaadiga,“ ütles Peep Põdder.
KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus