Jõgeva vallas valiti kolm vinget aasta tegu

Jõgeva vallavalitsus kuulutas 2020. aasta teo tunnustuse saajad. Tunnustuse pälvisid koroonaviiruse ajal operatiivselt näomaskide ja teiste isikukaitsevahendite tootmise käivitanud osaühing Softcom, kahepäevase tantsuvõistluse korraldanud MTÜ tantsustuudio Cestants ja osaühing Ämblik, kes korraldas Torma mõisakompleksis ÖÖbazaari, mis oli üldse esimene sellelaadne.


Osaühingu Softcom juhi Priit Pettai sõnul on iga tunnustamine meeldiv ja eriti hea, kui tunnustakse ettevõtjaid, iseäranis tootmisettevõtjaid. „Mõeldes möödunud aastale, peame eriti oluliseks, et võitsime kaitsemaskide tootmisega meditsiiniasutuste usalduse. Suudame valmistada kaitsemaske nii palju kui meie kliendid tellivad, vajadusel suurendame toodangut. Liigume ka Skandinaaviamaade turgudele. Meie firmas valmistatud maskidega ollakse igati rahul, need vastavad kõikidele kriteeriumitele.“
Priit Pettai märkis, et osaühing Softcom on loodud mööblifirmana ja tänavu on huvitavaid ning positiivseid võimalusi tulemas ka selle valdkonna turgudel. „Paljugi sõltub sellest, kuidas koroonaviirus ja selle tagajärjed mõjutavad maailmamajandust.“

Kõrgesti väärtustatud tantsusündmus

Tantsukooli Cestants direktor, tantsuõpetaja, rühma- ja personaaltreener Kristel Saar märkis, et Jõgeva valla aasta tegu on kahtlemata suur tunnustus ja mitte ainult temale, peakorraldajale, vaid tunnustus tervele DanceStari meeskonnale.
„Olen lõputult tänulik selle kõige eest, sest suurim väärtus, mida inimene saab anda, on tema aeg. Neid unetunde ja seda aega ürituse korraldamiseks läks palju. Kuna nii suure võistluse korraldamine on meeletult kulukas, siis oleme tänulikud kõikidele sponsoritele, kes selle ürituse taga seisid. Mul on hea meel, et Jõgevamaa rahvas seda väärtustas ja pidas oluliseks tunnustada. See on tunnustus meeskonnale ja meiega koos toimetavatele lapsevanematele, õpilastele,“ ütles Saar
„Tantsukooli Cestants õpilased osalevad aktiivselt erinevatel tantsuvõistlustel üle Eesti. Nüüd muidugi koroona tõttu on kõik võistlused ja üritused tühistatud. See üle-eestiline reisimine tekitas soovi luua õpilaste enda kodulinna üks kvaliteetne tantsuvõistlus.
Olen alati soovinud luua enda kooli õpilastele samasuguseid võimalusi nagu lastel ja noortel suurlinnas. Tihti on ka lapsevanemaid, kes ei saa võistlustele erinevatel põhjustel kaasa sõita. See andis neile võimaluse oma last esinemas näha.
Usun, et aasta tagasi jaanuarikuus nendel kahel päeval oli õpilastel mõnus hommikul ärgata teadmisega, et nad ei pea kuskile kaugele sõitma, vaid saavad nautida seda kõike enda kodulinnas. DanceStari fenomen seisnes selleski, et soovisime tutvustada Jõgevat kui külmapealinna. Kuna võistlejaid oli ligi 1000, siis usun, et saime seda külmapealinna võlu näidata päris suurele hulgale rahvale. Tagasiside on olnud positiivne,“ märkis Kristel Saar.
Käesoleval hetkel on meie meeskonnal plaanis võistlus korraldada selle aasta aprillikuus. Kas ja kuidas saab see toimima, sõltub suuresti, mida teeb viirus. Kuna tahame pidevalt areneda, siis on uuendusena kavas ka ladina tantsude osa. Võistelda saab nii bachatas kui salsas ja teistes ladina tantsudes. Sellist asja pole Eestis varem tehtud,” teatas tantsukooli juht.
Kristel Saar toonitas et tantsukooli Cestants plaaniks tänavusel õppeaastal on ellu jäämine.
„COVID-19 on räsinud kõiki ja palju energiat läheb õpilaste motivatsiooni hoidmiseks. Katsume ikka areneda ja kindlasti erinevad tunnustused annavad hoogu juurde. Vallaga on olnud viimasel aastal väga hea koostöö. Pean seda oluliseks, sest teisiti pole võimalik.
Mis nüüd peale värsket võimuvahetust saab, ei oska öelda – teeb küll veidi murelikuks, sest seal on inimesi, kes on öelnud, et sellist tantsukooli pole Jõgevale vaja. See teeb mind kurvaks. Õppeaasta lõpus on meil plaanis oma praeguselt pinnalt Jõgeva Selverist kolida, luua veel paremaid tingimusi ja tõsta kvaliteeti,“ ütles Kristel Saar.

Rõõm kogukonnale pakkumisest

Möödunud suvel Torma mõisakompleksis toimunud ÖÖbazaari korraldaja Enni Vaarmann tunneb rõõmu, et see sündmus valiti üheks Jõgeva valla aasta teoks. „Aasta teo valimisel oli suur sõna kaasa öelda kohalikul vallarahval. See on suurepärane tunne, kui oled suutnud kogukonnale pakkuda midagi, mis neile nii palju korda läheb,“ arvas Vaarmann.
„Kõik algas mõttest kutsuda augusti pimedatel öödel mõned sõbrad Torma mõisakompleksi õuele vaatama imeilusat Eesti tähistaevast. Aga siis tekkis mõte pakkuda kõigile inimestele ainulaadset elamust ajal, mil kogu mõisakompleks ärkab muinastulede ööl ellu – väliplatsid ja hooned täituvad kvaliteetset käsitööd pakkuvate kauplejate ning söögi- ja joogikohtadega, platsidel toimuvad ööpimeduses tuleetendused,“ meenutas Enni ÖÖbazaari idee sündi.
Vähem kui kahe kuuga valmistas Enni koostöös Torma Puhkemaja majutusasutust pidava isa ja emaga ette ürituse, mille tulemus ehmatas positiivselt ennastki.
„ÖÖbazaari õhtul kallas taevast vihma, kuid parklad täitusid sadade autodega ning mõisakompleksi majade vahel vooris öötundideni tuhandeid inimesi. See oli vapustav, kuidas kohalik kogukond ja ka kaugemad külalised öölaada üritusega kaasa tulid ja nagu näha, ei ole nad seda õhtut unustanud pool aastat hiljemgi,“ oli Vaarmann tunnustuse üle õnnelik.
„Pärast nii head vastuvõttu peavad ÖÖbazaarid jätkuma,“ oli Enni veendunud ja lubas, et öölaat toimub ka alanud aasta suvel.
„Tegelikult oli plaanis korraldada juba JõuluÖÖbazaar, kuid koroonapiirangute tõttu pidi ürituse seekord ära jätma. Korraldustoimkond ei istunud aga niisama, vaid püstitas Torma mõisakompleksis ÖÖbazaari alale glämpingud, mis on suured, mugavuste ja küttega telgid looduslähedaseks ööbimiselamuseks.
Jõgeva valla aasta teo nominatsiooniga otsustati tunnustada viit tegu: vaateplatvormiga kirikutorni rajamist Jõgevale (EELK Jõgeva kogudus), COOP Jõgeva uue poe avamist Sadalas (Jõgeva majandusühistu), Sadukülla 140 puu istutamist (eestvedaja OÜ Härjanurme Mõis), Sadala rahvamaja fassaadi uuendamist (MTÜ Sadala Külade Selts) ja Struve kaare punkti tähise avamist Aruküla mäel (KP Arendus MTÜ). Aasta teo tegijaid on senini tunnustatud vallavolikogu esimehe ja vallavanema vabariigi aastapäeva puhusel vastuvõtul. Seda tehakse ka tänavu, kui olukord võimaldab sellist sündmust korraldada.
Jõgeva valla aasta teo kandidaate oli 16 ja rahvas sai internetihääletusel sõna sekka öelda. Lõpliku otsuse tegi rahva arvamust arvesse võttes vallavalitsus.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus