Jõgeva vallas tunnustati silmapaistvaid noori

Igal aastal detsembri alguses tunnustab Jõgeva vald oma tublisid noori. Nii on see tavaks olnud juba neljandat aastat järjest. Hakkajaid noori on nii Siimustis, Vaimastveres, Kuremaal, Laiusel kui Jõgeva alevikus.


Olgu Siimustist Eliise, Jürgen ja Joosep Joost, Kuremaalt Angela Aavik ning Keidi Tõnurist, Vaimastverest Cerle ja Cäroly Siim ning Inara Ein, Laiuselt Ranel Kase, Nora ja Ruuben Isakar või Jõgeva alevikust Arel Mattis ja Rasmus Randoja – kõik nad on noored, kelle tegevused innustavad teisi tegutsema.

Jõgeva valla noorsootöö vanemspetsialist Laidi Grauen sõnas, et olenemata haldusreformi toodud muudatustest soovivad nad ka edaspidi noorte tunnustamist jätka, siis küll juba suuremas vallas ja uues vormis. Ent hakkajate noorte märkamine jääb.

Hea eeskuju on nakkav

Cerle, Cäroly ja Inara on lahutamatu trio, kes on enda südameasjaks võtnud Vaimastvere noorte vaba aja sisustamise. Vaimastvere noorsootöötaja Eveli Leego sõnul on tüdrukud vabatahtlikud noortejuhid, keda saab usaldada ja kelle peale kindel olla. Kui nad midagi ette võtavad, ei pea ükski kohalik noor igavust tundma.

Cerle märkis, et neil on alati mitu projekti käsil. “Tahame, et Eveli saaks puhata ning oleme talle alati abiks,” sõnas tüdruk. Ranel, Nora ja Ruuben on Laiuse noortekeskuses igapäevased külalised. Neil pudeneb alati häid ideid nagu varrukast. Noored on hea huumorimeelega, eriti Ranel, kel kogu aeg naljad varuks. Poiss jääb mõtlikuks ja kinnitab kavala naeratusega, et teeb üksjagu nalja, eks ikka selleks, et kõige oleks noortekas mõnus olla.

Tänukirjad noorsootöös aktiivse osalemise eest pälvisid Kuremaalt Angela Aavik ja Keidi Tõnurist. Kuremaa noorsootöötaja Kadri Kommeri sõnul on Angela tagasihoidlik, aga väga südamlik ja abivalmis. Tüdruk osaleb Kuremaa noortekeskuse näiteringis ning on aktiivne noortekeskuse tegevuste eestvedaja. Keidi Tõnurist paistab silma paljudele erinevate algatustega. Sarnaselt Angelale on ta eestvedaja ning teiste innustaja.

Jõgeva aleviku noorsootöötaja Kertu Soonberg rääkis, et Arel ja Rasmus on talle suureks abiks olnud: aidanud noortekeskuses uue köögi kokku panna ning postkasti ära vahetada. Noorsootöötajad proovisid juba kaks päeva vana postkasti kurve lahti keerata, kuni Arel mängleva kergusega olukorra lahendas. Tänu Rasmuse järjekindlusele on nüüd aleviku noortekeskuses kauaoodatud lauatennise laud.

Laidi Grauen sõnas, et Siimustis paistavad tänavu silma kolm ühe pere last ja kõik kaksikud. Joosep ja Jürgen on kaksikvennad ning õde Eliise on sündinud Kaksikute tähtkujus. Õde ja vennad hoiavad noortekeskuses rõõmsat tuju. Kui kellegi on paha tuju, siis nad lohutavad. Nad on alati oma ägedate ideedega noorsootöötajale abiks. Lisaks osalevad poisid Noorte Kotkaste tegevuses, Eliise on aga kodutütar.

Kindel tugi

Iga hakkaja noore seljataga seisavad noorsootöötajad ning noortetöösse panustajad kindlalt kui kaljud. Nad on ilmselt õnnelikud inimesed, õpivad ja kasvavad koos noortega, ent toetavad üksteist ja jagavad omavahel rõõme ning mõnikord ka muresid.

Siimusti noorsootöötaja Kaide-Liis Suurväli rääkis, et Laidi on viimasel aastal on kõige suurem tugi. “Laidi suudab igast lapses välja võluda midagi väga ilusat. Ta on andnud mulle oma eeskujuga tugeva aluspõhja, mille najal saan oma tööd edasi teha,” sõnas Kaide-Liis.

Jõgeva valla avatud noortekeskuste ühenduse juhatuse liige Monika Maasing lisas, et Laidi oskab kõik tööle panna nii, et asjad oleks tehtud. “Laidi on mõnus kaaslane ja motiveerib hulle ideid teoks tegema,” muigas Monika. Laidi eeskujuks on aga omakorda Monika, kes kümmekond aastat tagasi ta noortekeskusesse tööle võttis.

Noorsootöötajatel on ka hea koostöövõrgustik ning palju koostööpartnereid. Üheks neist on Anneli Peterson Jõgeva Rajaleidjast. Anneli abiga saavad noored suvel malevas töötada. Ta õpetab neile korraliku CV ja motivatsioonikirja koostamist ning jagab näpunäiteid, kuidas töövestlusel edukas olla.

Viguriga jõulud

Kuid tänuõhtu ei saaks ainult tunnustamisega piirduda. Äsja alanud jõulukuul olid noored valmistunud etteasteteks. Kuremaa noortekeskuse näitering astus üles etendusega “Võlukook ja superrott”. Jürgen ja Joosep jutustasid loo kustukumm Kustu ja taskurätt Rätikese armastusloost. Vendade jutustamise ajal istus Eliise molberti ette ning visandas jutustuse piltidena, justnagu kunagi Raivo Järvi seda tegi oma jutupliiatsi saates.

Arel, Rasmus ning noorsootöötaja Kertu esitasid vinge trummietenduse. Kusjuures mõlemad poisid olid enda rütmi ise komponeerinud. Ranel, Ruuben ja Nora taaselustasid üheksakümnendate menubändi Los del Rio hitloo “Hey Macarena” tantsusammud. Cäroly, Cerle ja Inara tänasid luulekavaga kõiki noorsootöötajaid, kes on alati noorte jaoks olemas.

Tunnustuse pälvinud noored

Siimustist õde ja vennad Eliise, Jürgen, Joosep Joost.

Kuremaalt Angela Aavik, Keidi Tõnurist.

Vaimastverest Cerle ja Cäroly Siim, Inara Ein. Laiuselt Ranel Kase, Nora ja Ruuben Isakar.

Jõgeva alevikust Arel Mattis ja Rasmus Randoja.

Noorsootöötajad ja noortetööse panustajad Anneli Peterson, Triinu Palmiste, Silva Lill, Kadri Kommer, Eveli Leego, Kaide-Liis Suurväli, Laidi Grauen, Kertu Soonberg ja Arlet Palmiste.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus