Jõgeva vallas on tekkimas uus võimuliit

Suvepuhkuselt naasnud Jõgeva vallavolikogu istungil esitasid koalitsiooni kuuluva Keskerakonna fraktsiooni ning opositsioonilise Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni saadikud avalduse umbusalduse algatamiseks volikogu aseesimehe Ain Viigi (Reformierakonna fraktsioon) suhtes. Istungi lõpus teatas volikogu esimees Rainis Uiga (Valimisliit Kõigi Kodu), et loobub järgmisel vallavolikogu istungil oma ametikohast.

Kolmeteistkümne volikogu liikme poolt allkirjastatud umbusaldusavalduse kohaselt ei ole Ain Viik vallavolikogu aseesimehena suutnud piisavalt kaasa aidata Jõgeva valla piirkondade ühtlasele ja tasakaalustatud arengule ning tal on puudunud soov ja tahe arendada valda kui ühtset tervikut. “Volikogu aseesimehe töö eeldaks laiapõhjalist tegevust ja volikogu komisjonides toimuvaga kursis olemist ning kõigi valla aktiivsete kodanike kaasamist valla ees seisvate ülesannete läbimõeldud lahendamiseks,” öeldakse avalduses.

Vallavolikogu esimees Rainis Uiga teatas, et esitab koalitsioonis toimuva tõttu peatselt avalduse esimehe ametikohast loobumiseks. “Näen, et ma ei suuda tänast koalitsiooni koos hoida,” lausus Uiga. “Olen seda meelt, et võimu sujuvaks üleminekuks tuleks kiiresti kokku kutsuda volikogu erakorraline istung ning valida volikogule uus esimees.”

Viimaste kohalike omavalitsuste volikogude valimiste järel sõlmisid Jõgeva vallas koalitsioonileppe Eesti Keskerakond, Eesti Reformierakond ja Valimisliit Kõigi Kodu. Üheksateistkümneliikmelises vallavolikogus esindab praegust koalitsiooni kaksteist saadikut.

Jõgeva vallavolikogu järgmine korraline istung toimub 24. septembril.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus