Jõgeva vallal uus koduleht

Möödunud nädalal läksid Jõgeva vald ja Saaremaa vald üle uuele kodulehe platvormile. Uus veebileht põhineb Valitsusportaali platvormil ning annab kasutajale võimaluse infot kergemalt leida. Omavalitsusportaali pilootprojektis osaleb viis omavalitsust ning Eesti Linnade ja Valdade Liit (ELVL).
Omavalitsuste portaali projekti on veetud üle kahe aasta. Projekti eeltöödega alustati juba 2021. aastal, kui esmalt tehti analüüs, kas ja kuidas oleks võimalik Riigikantseleile kuuluvat Valitsusportaali platvormi omavalitsuste puhul kasutada. Selgus, et riigiasutuste lahendus katab ära suure osa vajadusi, kuid vajalik on KOVide jaoks luua uus disain ning mõningad täiendavad funktsionaalsused. Selleks saadi 2022. a rahastus Euroopa Liidu struktuurivahenditest pilootprojektiks. 2023. a jooksul toimusid platvormi arendustööd ning lisaks koolitati ja nõustati pilootprojektis osalejaid uue veebilehe loomisel. Pilootprojekti kaasati viis omavalitsust: Saaremaa vald, Kose vald, Jõgeva vald, Saue vald ja Elva vald. Huvi uuele kodulehele ülemineku vastu on näidanud ligi 30 omavalitsust, järgemööda tutvustab ELVL huvilistele uue portaali võimalusi.
„Pilootprojektis osalemine on hea võimalus olla teistele omavalitsustele teenäitajaks. Mitme kuu pikkuse töö tulemusena loodud kodulehe lihtsama menüü ja kasutajasõbralikuma sisuga saame külastajatele paremat teenust pakkuda. Uuel lehel on mitu turvakihti, toimiv otsingumootor, pidevalt uuenev alustarkvara, toimiv Maa-ameti kaardilahendus ja uus disain, mis kohaldub paremini ka mobiilseadmetele. Need kõik on väga head põhjused, miks sai uuele platvormile üle mindud,“ ütles Jõgeva vallavanem ja Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige Taavi Aas.
Eesti Linnade ja Valdade Liidu uut kodulehte näeb aadressil www.elvl.ee.
Projekti rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusest, omafinantseeringu katmist toetas Rahandusministeerium.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus