Jõgeva valla sünnipäeval pakkusid pärnakad kohalikele konkurentsi

Laupäeval tähistati Kuremaa alevikus Jõgeva valla 146. sünnipäeva, kus päeva põhisündmusteks olid spordivõistlused. Mitmetel jõudu ning ka taipu nõudvatel aladel osales seitse võistkonda, kaugemad külalised olid kohale tulnud lausa Pärnust.

Jõgeva valla selle aasta sünnipäeva teemaks oli “Nooruslik Jõgeva vald” ning seepärast pandigi selle tähistamisel põhirõhk spordivõistlustele. Siiski ei olnud tegemist traditsiooniliste spordialadega: hea sportlik vorm tuli küll võistlejatele kasuks, kuid vaevalt keegi end spetsiaalselt nendeks võistlusteks ette valmistatud oli.

Mõõtu võeti kroketis, suusatamises, karkudel kõndimises, põhukoti pildumises, kiviheites, mälumängus ning köieveos. Eraldi arvestusse kuulusid ka lastealad, kus võisteldi ise meisterdatud laevukeste ujutamises, paberkonnade hüppamises ning jalgpalliga žongleerimises. 

Pärnakad lõpetasid suve Jõgeva valla sünnipäeval

Spordivõistlustele oli end registreerinud seitse võistkonda: Siimusti, Vana-Jõgeva, Vaimastvere, Laiuse, Kuremaa, motoklubi Must Leegion ning kohalikele ja ka korraldajatele üllatuseks Pärnu võistkond, kes oli spetsiaalselt kohale tulnud just selle sündmuse jaoks.

Kuigi võistlused olid välja kuulutatud kui küladevahelised mõõduvõtmised, lähtusid korraldajad põhimõttest “mida rohkem, seda uhkem” ning seetõttu lasti ka Pärnu võistkonnal osaleda.

“Me oleme iga suve lõpus sõpruskonnaga ette võtnud mingi pikema reisi Eestis. Leidsime, et sel korral on ilmselgelt kõige parem üritus just siin,” rääkis Pärnu võistkonna liige Makke.

Kokku oli pärnakaid Kuremaale tulnud umbes kümmekond, kes pea kõik ka aktiivselt võistlustel osalesid.

Mõned neist olid varem ka Kuremaale sattunud, kuid suurema osa jaoks oli see seni tundmatu paik. “Väga mõnus koht ja hästi korraldatud võistlused,” andsid suvepealinlased kiitva hinnangu.

Kesvamärjukest rüüpavate pealtvaatajate rolliga pärnakad ei leppinud ning neil oli kindel plaan näidata, milleks suvepealinna mehed võimelised on. “Konkurendid on tugevad,” nentis Pärnu mees Makke, kuid ei lasknud sellest end heidutada. “Suusavõistlusel saime vist esimese või teise koha, määre oli hea ja tehnika klappis,” lisas ta.  

Köieveos Kivijärve meestele vastast ei leidunud

Pika võistluspäeva kestel lugupidamine ja hea läbisaamine võistkondade vahel kasvas ning konkurentidele kaigaste kodaratesse pildumise asemel pakuti üksteisele tuge ning abi. Näiteks läks köietõmbamise võistluses Musta Leegioni meestele appi üks Pärnu tiimi liige, sest motoklubil tuli köietõmbajatest puudus.

“Eks osavõtt on ikka võidust tähtsam,” kinnitasid pärnakad, kel polnud kahju oma mehi Musta Leegioni meeskonnale laenata. Võitu ei toonud see vangerdus paraku kummalegi võistkonnale, kuid osalejate väitel polnudki see põhieesmärk. Köieveos polnud vastast vaid sellel alal osalenud Kivijärve meestele, kes ei kaotanud ühtegi vooru.

Kõikide alade kokkuvõttes saavutas esikoha Kuremaa aleviku võistkond. Teise kohaga pidi leppima Vaimastvere ning kolmanda kohaga valla sünnipäeva spordivõistluste tiitlikaitsja rollis olnud Laiuse võistkond.

Kuigi spordivõistlustel oli valla sünnipäeval kandev roll, pakkusid külastajatele meelelahutust ka valla tantsu- ja lauluansamblid. Terve päeva jooksul oli avatud laat, kus müüdi vaid kodumaist kaupa. Välismaise masstoodangu pakkujatel valla sünnipäevalaadale asja polnud. Lastele oli avatud spetsiaalne linnak, kus olemas batuut ning võimalus lasta teha endale näomaaling. Õhtuse meelelahutusliku programmi sisustasid päevajuhi rollis olnud Kairit Tuhkanen ning ansambel Regatt.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus