Jõgeva valla sünnipäeva saab tähistada rahvamatkaga

Jõgeva vald saab oktoobri lõpus kolmeaastaseks. Nagu mullugi, on rahvas ka tänavu valla sünnipäeval matkale oodatud.
Kui mullu tehti retk Kaareperest Palamusele, siis tänavu võetakse ette jalutuskäik Torma ümbruses. Start antakse pühapäeval kell 11 Torma rahvamaja juurest ja valmistuda tuleb umbes kahetunniseks ja kümnekilomeetriseks teekonnaks.
Torma ja Vaiatu rahvamaja kultuurijuht Liina Abram ütles, et matk on seekord natuke orienteerumise moodi. Matkajuhti, kes ees kõnniks ja teed näitaks, pole. Igaüks saab liikuda oma tempos või liituda sobiva grupiga. Ning igas järgmises punktis saab teada, kuhu edasi suunduda. Objektid, mis üles leida vaja, on seotud enamasti Torma kandi aja- või kultuurilooga.
„Kel võimalik, võtku kaasa nutitelefon. Siis saab iga objekti juures selle kohta internetist infot hankida,“ ütles Liina Abram ja lisas, et matka lõpp-punktiks on taas Torma rahvamaja.
Matkale tuleks selga panna ilmastikukindel riietus ja jalga mugavad jalanõud. Kes soovib, võib kaasa võtta kõnnikepid. Ning kellel matka lõppedes veel jõudu üle on, võib suunduda Torma spordihoone juurde hiljuti rajatud välijõusaali harjutusi tegema. Matkal kulutatud kalorid saab taastada kohapeal: matkajaile pakutakse teed, kohvi, pirukaid ja kringlit.

blog comments powered by Disqus