Jõgeva valla päev kujuneb suurjuubeli peaprooviks

Laupäeval Kuremaal peetaval Jõgeva valla päeval selgitakse välja piirkonna sportlikum küla, peetakse laata, pakutakse heatasemelist meelelahutust täiskasvanutele ja lastele, teoks saab mitmeid silmaringi arendavaid ja atraktiivseid ettevõtmisi, millega tähistatakse valla 149 aastapäeva.


Mittetulundusühingu Marlau eestvedaja Triinu Palmiste sõnul hoitakse Jõgeva valla päevade programmis järjepidevalt au sees valla külade vahelist spordivõistlust ja laata. “Need kaks ettevõtmist on meie peo sümbolid. Tänavust sordiprogrammi juhib Ehtel Valk Vaimastvere külaseltsist. See toob kaasa uued alad ja uue lähenemine. Rinda pistetakse orienteerumises, petankis, teatevõitluses, nooleviskes, kanistri täitmises rannas ja suusatamises. Kindlasti tuleb lõbus ja kaasahaarav võistlus. Priimad auhinnad on välja pannud Valio, Tridens ja Noa Rootsi.”

Kaubavalikus pirukad, rõivad, taimed

Laada kohalik ja naturaalne peaeesmärk on pakkuda kohalikele elanikele võimalust tulla välja oma toodanguga See ei tähenda, et kaugemalt tulijate kaupa müügile ei võeta. Nii tulevadki laadale kauplejad Tartumaalt. Kaubavalik on rikkalik, alates pirukatest rõivaste ja taimedeni. Heaks tavaks on küpsetiste müümine Jõgeva vallavalitsuse sotsiaalosakonna ametnike poolt heategevuslikul eesmärgil. Koostööpartneriks laada korraldamisel on mittetulundusühing Airaan.

Kauplejate registreerimine lõpeb reede õhtul. Kohamaks on sümboolne. “Jõgeva valda registreeritud ettevõtted ja eraisikud on sellest aga vabastatud,” märkis Palmiste.

Maanteeameti telgis tehakse teavitustööd sõiduauto turvavarustuse ning kõrvaliste tegevuste teemal. Keha saab kinnitada kohvikutepäeval, mida korraldab sihtasutus Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus. 

Lastealal näomaalingud ja ATV-d

Tegevust lastealal sisustab Jõgeva valla päeval kolmandat aastat järjest FIE Kätlin Sinilind, kes on lastele alati väga erinevaid käelisi tegevusi pakkunud. Huvitava ajaviite eest noortealal hoolitseb Jõgeva valla avatud noortekeskuste ühendus. Kuremaa Avatud Noortekeskuse taga suurel muruplatsil pakuvad lastele lusti MTÜ Õnnekild näomaalingute ja ATV-dega.

Palmiste sõnul on valla päeva läbiviimisele kaasatud kogu Eestis tuntud artistid. “Päeva juhib Rakvere teatri näitleja Tarvo Sõmer, tuntud ka seriaalist Õnne 13, kus ta mängib konstaabel Priit Torimit ja Kättemaksukontorist, kus uurija Tiit Marvelina toimetab. Tegemist on multifunktsionaalse isikuga, ma arvan, et ta saab päeva juhtimisega suurepäraselt hakkama. Laulab Grete Klein, kes Jõgeva vallas pole varem esinenud. Otsustasin noorte fännide rõõmustamiseks esinema kutsuda just Grete, kes jagab lahkesti ka autogramme. Tantsuks mängib Meelis Bänd. Kultuurikollektiividest esinevad segarahvatantsurühm Kaaratsim ja JJ Street tantsutrupp,” lisas Palmiste.

Kuremaa mõisas peetakse Jõgeva valla päeval külastusmäng Unustatud mõisad 2016, kus saab tutvuda mõisa ja selle ümbrusega. Seda korraldab SA Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus.

“Soovime, et valla külade elanikel on vähemalt kord aastas võimalik kokku tulla üheskoos mõnusalt aega veetma sportides, kaubeldes ja nii sama vesteldes. Ühtlasi rõhutame, et Jõgeva vald on väga hea koht elamiseks ja ettevõtluse arendamiseks,” ütles Triinu Palmiste.

“Tänavune Jõgeva valla päev on peaprooviks tuleval aastal toimuvale vallapeole, millega tähistame koduomavalitsuse 150 aastapäeva. Loodame, et aasta pärast aasta pärast Jõgeva vallas veelgi rohkem kogukonnatunnet, vaimuerksust, ettevõtlikust ja hoolivust. Nii saame vapralt vastu minna haldusreformi tormidele,” ütles Jõgeva vallavolikogu kultuuri-ja spordikomisjoni esimees Marek Saksing.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus