Jõgeva valla noortevolikogu juhivad Raiko Saar ja Teele Olgo

Aprillis valitud Jõgeva valla noortevolikogu sai 30. mail endale juhid: volikogu esimeheks valiti Palamuse gümnaasiumi 11. klassi õpilane Raiko Saar ja aseesimeheks Torma põhikooli 9. klassi õpilane Teele Olgo.

Volikogu esimehe ja aseesimehe kohale kandideeris neli noort. Enne hääletamist lepiti kokku, et salajasel hääletusel enim hääli saanud kandidaadist saab volikogu esimees ja teiseks jäänust aseesimees. Kui hääled kokku loeti, selgus, et 13 volikogu liikmest oli Raiko Saare poolt hääletanud tervelt üheksa. Volikogu aseesimehe väljaselgitamiseks tuli siiski teine hääletusvoor korraldada, sest Teele Olgo ja Cerle Siim olid saanud kumbki kaks häält. Teises voorus kogus enam hääli Teele ning nii sai volikogu aseesimees just temast.

Raiko Saar ütles, et otsustas kandideerida volikogu esimehe kohale sellepärast, et tahab end eri olukordades, ka kriitilistes, proovile panna. Ta kinnitas, et tööd ta ei karda ja on harjunud end pingutama. Mine tea, kas tõsiselt või naljatamisi, aga ta lisas, et kui tahta neljakümneselt Eesti presidendiks saada, siis on paras alustada just nüüd ja noortevolikogu juhtimisest.

Teele Olgot innustas noortevolikogu etteotsa kandideerima asjaolu, et ta on kaks aastat juhtinud oma kooli õpilasesindust ning sellega hästi hakkama saanud. Talle meeldibki olla eestvedaja.

Et volikogu juhtkonda alles valiti, aitasid seekord volikogu koosolekut läbi viia noortevolikogu mentor Ehtel Valk ja Jõgeva vallavalitsuse noorsootöö peaspetsialist Kaire Sakjas. Nende õhutusel võeti ette rühmatöö, mille käigus selgus, milliseid ettevõtmisi oleks vaja vallas käivitada, et noorte elu paremaks muuta, samuti see, mida toredat ja kasulikku võiks ära teha noortevolikogu ise. Tuumakaid ideid laekus ridamisi. Kaks mõtet, Palamuse staadioni ning Jõgeva KEK-i linnaosa korvpalli- ja mänguväljaku kordategemine, võiksid Ehtel Valgu arvates sisse minna ka Jõgeva valla uude arengukavasse.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus