Jõgeva valla noortekeskus sai kaheaastaseks

Valla noortekeskus on vallavalitsuse hallatav asutus, millel on üheksa tegevuskohta Jõgeval, Siimustis, Vaimastveres, Jõgeva alevikus, Laiusel, Kuremaal, Palamusel, Tormas ja Sadalas. Sünnipäevapeol tunnustasid piirkondlikud noorsootöötajad aktiivsemaid noori, keskuse juhataja Kristin Barbo tänas omakorda noorsootöötajaid. Vallavalitsuse tänu ütles edasi noorsootöö peaspetsialist Kaire Sakjas.


„Olen sellel kohal töötanud ainult kolm kuud,“ rääkis noortekeskuse juhataja Kristin Barbo. „Jõgeva vallas tegeleb noortega noorsootöötaja, mina, asutuse juhatajana ja noorsootöö spetsialist Kaire Sakjas. Täiskohaga noorsootöötajad on Jõgeva linnas ja Palamusel. Palamusel on veel üks inimene poole koormusega. Kolmveerand kohaga töötab Siimusti noorsootöötaja. Üks töötaja kolmveerand kohaga Sadalas ja Tormas. Ja ülejäänud poole kohaga,“ selgitas ta.
„Niimoodi ühe asutusena tegutsemine on hästi õigustanud,“ ütles Jõgeva linna noorsootöötaja Marju Saviauk. „On ühtne hingamine. Paljud asjad on ühised, me saame oma muresid ja rõõme jagada, mitte pole igaüks omas keskuses omapäi toimetamas,“ lisa Marju.
„Suure osa ajast sisustavad noored ise – nii ongi mõeldud, et tegevussuunad lähtuvad noorte huvidest,“ rääkis ta. Jõgeva linnas on kõige populaarsem piljardimäng ja kõik, mis puudutab IT-d. Noorematele meeldib lauamänge mängida ja meisterdada. „Aga need asjad käivad periooditi. Ma olen seitse aastat seda tööd teinud, iga aasta on erinev – uued noored, uued huvid. Olen pidanud toimetama ja arenema koos nendega. Ma ei oleks elus tulnud selle peale, et puumuna mäng kendama võib olla nii populaarne, need käivad kogu aeg käest kätte. Aasta lõpul tellitud kendamad on kahe kuuga nii ära mängitud, et pallikesed ei ole enam pallikujulised,“ rääkis Jõgeva noorsootöötaja.
Jõgeva linna noortekeskuse mulluseks suursündmuseks oli Nopi Üles uiskude projekt. „Nagu näha, ei kiitnud ilmataat seda ettevõtmist heaks. Uisud ootavad endiselt riiulis.
Kuni Jõgeva uut koolimaja ehitati, õppis Piiri tänava ruumides üks klass. Algul kolmas ja lõpetades neljas. Nüüd on meil rohkem ruumi, aga ruumidele oli vaja teha remont,“ rääkis ta keskuse viimase aja saavutustest.
Ka Vaimastvere noorsootöötaja Eveli Leego oli ühise asutuse tööga rahul. „Toredam, kui meid on rohkem. Võib-olla on kokkusaamisi raskem korraldada, aga tuge on rohkem.
Töötajad võiksid olla püsivamad. Eks nii palk kui ka koormus on niisugune, mis paneb seda tööd tegema teise töö või õppimise kõrvalt. Kui noortega tegelevad noored inimesed, on muidugi tore. Aga teisipidi on tore, kui töötajast kujuneb omamoodi tugiinimene, kellele oma mured ära rääkida. Lastele tegelikult meeldib stabiilsus, rutiin ja natuke korda, kuigi nad ise arvavad, et see ei ole üldse tore. Meil käivad nii õpilaskodu noored kui ka kohalikud. Ka need, kes meil elavad ja Jõgevale kooli käivad, tulevad meile teistega kokku saama,“ arvas ta.
Vaimastvereski tegelevad noored kõige meelsamini oma projektidega. Briti rahastuse toel on aastate jooksul toimunud keelekohvik. „Meil käivad noortekas ju pagulaslapsed ka ja tänu õpilaskodule on meil noori üle koos Eesti. Eelmisel aastal oli sari „Armasta iseennast“, külas käis Inger ja tunamullu Daniel Levi oma ansambliga.
Lastele on tähtis meeskonnatunnetus ja ühine tegutsemine,“ rääkis Eveli Leego.
Õhtujuht Susan Kolde korraldas mänge ning üles astusid Palamuse laulustuudio ansambel ja noortebänd. Noori rõõmustasid teadusteatri etendus ja üheskoos tordi söömine.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus