Jõgeva valla noored tugevdavad omavahelisi sõprussuhteid

Jõgeva valla noored veetsid koolivaheajal öö Kuremaa noortekeskuses. Nii saadi omavahel paremini tuttavaks ning leiti uusi sõpru.


Koolivaba nädala esmaspäeva ja teisipäeva veetsid 13 valla noort ja kolm noorsootöötajat Kuremaa noortekeskuses. Lustlikud mängud, lumeskulptuuride ehitamine ning filmivaatamine jätsid osalejatele kustumatud mälestused. Öönoortekeskuseks tituleeritud ettevõtmine oli osalenute hinnangul väga lahe, eriti see, et öösel ei pidanud magama.

Omapärane idee sai tuule tiibadesse jaanuari keskel, mil Kuremaa ja Jõgeva aleviku noored Laiuse noortekeskuse teemakohvikus nõu pidasid. Koos vaeti Jõgeva valla noorsootöö kitsaskohti ja õnnestumisi ning peeti plaani, kuidas ise noorsootöösse panustada saaks. Samas teemakohvikus käis Jõgeva alevikust pärit Lauraliis välja idee korraldada noortekeskuses ööbimisega ettevõtmine. Noortejuhid olid ideega päri ning veebruari koolivaheajal saigi plaan teoks. “Öönoortekas viib valla lapsed kokku ja nad hakkavad omavahel rohkem suhtlema,” kinnitas Lauraliis. “Tahtsime, et valla eri piirkondade lapsed saaksid koos olla ja ühiselt tegutseda,” lisas Jõgeva alevikust pärit Kätrin. “Nii õpitakse igas olukorras üksteisega rohkem arvestama,” märkis öönoortekas osalenud Angela. Noored hindasid ettevõtmise õnnestunuks ning leidsid, et samasuguseid kokkusaamisi võiks tulevikus veelgi korraldada, aga siis juba pikemalt.

Jõgeva aleviku noorsootöötaja Kertu Soonberg rääkis, et öönoortekeskuses mängiti seltskonnamänge, ehitati meeskonnatööna vabariigi juubeli teemalisi lumeskulptuure ja tehti süüa. Noored küpsetasid ise pitsat ja pisarakooki. “Eriliseks tegi kohtumise see, et öörahu ei olnud. Samas said need, kes tahtsid, siiski magada,” sõnas noorsootöötaja. Lumeskulptuure ehitati kolme meeskonnaga. Võitjad said valida õhtuse filmi ning teised pidid läbi viima hommikuvõimlemise. “Üks skulptuuridest oli maapinnal ruumiline EV100, teine oli maapinnast kõrgemale ehitanud number sada ja kolmas meeskond ehitas maapinnale naise kuju, kes olevat president Kersti Kaljulaid,” kirjeldas Kertu võistlustöid. Võitjaiks  tunnistati kõrgustesse tõusva numbri 100 meisterdajad. See oli kõige töömahukam ja keerulisem, sest krõbedate miinuskraadidega ei hakanud lumi kokku ning skulptuuri ehitamiseks tuli üksjagu veega mängida. Loomingulisuse eest märkisid noorsootöötajad ära presidendi kuju tegijad.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus