Jõgeva valla lasteaedade lapsed selgitasid Siimustis välja paremad lauljad

Üritusel oli kohal ka Mary Poppins populaarsest lasteraamatust. Mary oli just äsja saabunud Inglismaalt lapsi hoidmast ? kapanud hobusel, lennanud vihmavarjuga, kõndinud ja hääletanud ja nii Eestisse jõudnud. Siis olevat ta enda sõnul käinud läbi tööhõiveametist, et leida ka Eestis lapsehoidmistööd.

Sealt olevatki talle antud prooviülesanne: juhtida ja läbi viia laulukonkurss Siimustis. Lastele meeldis Mary Poppins Siimusti Lasteaed-algkooli juhataja Kaja Reimani kehastuses sedavõrd, et nad olid nõus ta kasvõi kohe endale koju hoidjaks võtma.

Laululapsi kuulas ja hindas auväärne ?ürii koosseisus Merike Kull Palamuse lasteaiast, Meeli Nõmme Põltsamaa Ühisgümnaasiumist ja Küllike Joosing Lähte Gümnaasiumist.

Lauluvõistlusel osales kokku kolmteist 2-7-aastast solisti ja seitse ansamblit. Kõige nooremad laululapsed, alles kahe- kolmeaastased, olid väga julged ega kartnud mikrofoni laulda. Ka sõnad olid neile korralikult pähe jäänud. Irene Britt Sirendi Kurista lasteaiast Karukell esitas laulu “Kaks kalameest”, sama lasteaia tüdruk Emily Uustal laulis põdra majast ning Kuremaa lasteaia poiss Janis Vaht esitas laulu “Naerulind”.

Nelja-viieaastased said laval samuti kenasti hakkama, selgeks oli saadud pikad ja toredad laulud. Kahjuks olid mõned väikesed laululapsed küll ilusti laulusõnad pähe saanud, kuid publiku ees esinemine ajas hirmu nahka. Nii tuli mõnel lapsel võistlusel osalemine järgmiseks aastaks edasi lükata.

Siimusti lasteaia tüdruk Annabel Jürgenson esitas laulu “Käpikud”, sama lasteaia piiga Hanna Grete Allev laulis lumememmest ja Jõgeva aleviku poiss Aavo Arles Puusepp esitas laulu “Pillimäng”. Et kahes nooremas vanuseklassis osales täpselt kolm laululast, auhinnati neid kõiki.

Zürii liige Merike Kull ütles, et nad kohti välja ei hõiganudki, vaid valisid välja parimad, kes auhinnad said. Tema sõnul on lapsi, eriti väikseid lapsi, raske hinnata. Kuigi kenad laulud olid kõik, jäid mõned neist ikka teistest rohkem kõrva. Diplomi ja ?okolaadiga pärjati aga kõiki tublisid ja julgeid esinejaid.

Kuue- ja seitsmeaastastest tunnistas ?ürii parimateks Evelin Kupitsa Kurista lasteaiast Karukell, kes esitas “Kodumetsa laulu”. Tunnustuse osaliseks sai ka sama lasteaia poiss Annar Õim lauluga “Lumehelbeke”, Teele Masing Laiuse lasteaiast lauluga “Memme maja” ja Hanna Palm samuti Laiuse lasteaiast lauluga “Muinasjutulaul”.

Veel laulsid Karmeliina Sukk Siimusti lasteaiast, Heli Ingurov ja Romet Teppan Laiuse lasteaiast.

Ansamblitest tunnistati parimateks Laiuse lasteaia 6-7-aastaste tüdrukute ansambel lauluga “Tuule tembud”, Lasteaia Karukell poisteansambel koosseisus Mihkel Nõel, Annar Õim ja Nantido Päärand lauluga “Pannkoogi tants” ning sama lasteaia tüdrukud Erleen Vainula ja Evelin Kupits, kes laulsid kõndima läinud kiisust.

Lisaks laulmisele said lapsed ka Mary Poppinsi innukal eestvõttel mängida, esinesid ka üllatusesinejad- Siimusti algkooli tantsijad.

Siimusti ja Jõgeva aleviku lasteaia lastele õpetas laulud selgeks õpetaja Ingrid Orgulas, Kurista Karukellas tegi selle töö ära Vive Pajula, Laiusel Silvi Tanilov ja Kuremaa lasteaias Maire Baida.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus