Jõgeva valla juubelit peetakse Kuremaal

Eesti üks vanemaid omavalitsusi Jõgeva vald saab tänavu 145 aastaseks. Juubelisündmust tähistatakse 18. augustil Kuremaal ja selle läbivaks teemaks on paikkonna keskkonnasõbralikkus.

Looduslähedust ja tervislikkust peetakse silmas mitmetes juubeliga seotud ettevõtmistes. “Keskkonnaametist tuleb jäätmekäitluse teemadel rääkima Tartu-Jõgeva regiooni jäätmespetsialist Tea Pärnik ja Taimi Eesmäe Ida-Eesti Jäätmehoolduskeskusest. Läbirääkimised käivad kutselise kalapüügi teemalise ettekande osas. Keskkonnaamet korraldab ka taaskasutuse õpitoa.

Kuremaa lossi ees peetakse laata “Kodumaine ja naturaalne”, kuhu  ootame kauplema, õpitubasid läbi viima ja  infot jagama eelkõige koduvalla mittetulundusühinguid ja seltse. Mõõduka tasu eest saavad aga müügiplatsi ka kaugemalt tulijad. Teiseks terve päeva kestvaks atraktiivsemaks ürituseks on kõige spordilembelisema Jõgeva valla küla väljaselgitamine, mida tehakse Jõgeva linna ja Jõgeva valla terviseedenduse projekti “Terves kehas terve vaim” raames. Nii laadale kui ka spordivõistlustele on vaja ette registreerida,” rääkis juubeliürituse projektijuht, MTÜ Marlau juhatuse liige Triinu Palmiste.

“Põnevat ja arendavat ajaviidet pakuvad erinevas vanuses lastele Jõgeva perekeskus ja Jõgeva valla avatud noortekeskused. Poisid ja tüdrukud saavad valmistada rinnamärke, kaunistada poekotte ja harrastada muidki käelisi tegevusi ning osa võtta lõbusatest võistlustest. Lastele kingitakse õhupalle ja võimalus on lasta oma näole maaling teha,” lisas ta. 

Palmiste sõnul on juubelipidustustele oodatud esinema kultuurikollektiivid Jõgeva vallast ja Jõgeva  linnast. Lavale on lubanud astuda JJ-Street tantsukooli õpilased ja Farida kõhutantsijad “Sünnipäeva aitavad koos hoida päevajuhid Kertu Jukkum ja Kristjan Annuk, kes põimivad oma juttu huvitavaid ning mahlakaid fakte Jõgeva valla ajaloost ja korraldavad seltskondlikke mänge,” lausus Palmiste .

“Omavalitsuse juubeli oluline eesmärk on tutvustada mitmekülgselt Jõgeva valla pärliks kutsutud Kuremaad, siinset lossi koos pargiga, järve ja rannaala, spordikeskust. Pidupäevamelus  räägime ka lossi ja pargi hetkeolukorrast, lahendamist vajavatest probleemidest ja arutame, kuidas nendele objektidele paremat väljanägemist ja mitmekülgsemat kasutamist leida. Loodetavasti koorub ideid, kuidas ajaloolised ja kultuuriloolised objektid korda teha ja veelgi atraktiivsemaiks muuta,” ütles Jõgeva vallavolikogu aseesimees Marek Saksing.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus