Jõgeva valla ja linna lasteaedade lapsed pidasid murupalli pidu

Jõgeva valla ja linna lasteaedade lapsed pidasid murupalli pidu

Kolmapäeval said  Siimustis kokku Jõgeva lasteaia “Karikakar”, Laiuse lasteaia,Jõgeva aleviku lasteaia, Kurista lasteaia  “Karukell” ,Kuremaa Lasteaed-Algkooli ning Siimusti Lasteaed-Algkooli lapsed, et pidada igakevadist muru-pallipidu.
Iga lasteaed pidi selgeks õppima pallikava, mida siis teistele lasteaia lastele näidati.Kohapeal mängiti mänge ja õpiti uusi pallikavasid,ei puudunud ka ühistantsud.
Muru-pallipidu on Siimusti lasteaed-algkoolile juba traditsioon,juhataja Kaja Reimani sõnul on see vähemalt neli aastat toimunud ja toimub ka edaspidi.
Lastele meeldis  pidu väga,mis on ka peamine,sest neile see üritus ongi ju korraldatud.Lisaks sellele,et peol saavad mudilased oma oskusi näidata erinevate pallidega,on neil võimalus mängida oma eakaaslastega teistest lasteaedadest.
Veel märkis Reiman,et selline üritus,kus pallidega palju tegeletakse parandab laste kordinatsiooni, mis tõstab veelgi muru-pallipeo tähtsust.
Lasteaiaõpetajad kasutasid võimalust ning vahetasid kogemusi.Selgitasid üksteisele erinevate pallide kavasid ning nippe, kuidas kavasid lastele paremini selgeks õpetada.Peo lõpus sai iga mudilane omale õhupalli.

MARILIIS OJAMÄE

 

blog comments powered by Disqus