Jõgeva valla aasta õpetajad pälvisid rahalise preemia

Neljapäeval Jõgeva kultuurikeskuses toimunud hiljutisele õpetajate päevale pühendatud tunnustamisõhtul kuulutati konkursi tulemusena kolmes kategoorias välja Jõgeva valla aasta õpetajad 2018. 


Üldhariduskoolide arvestuses pälvis aunimetuse Laiuse Jaan Poska põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja ja treener Vallo Väljaots, lasteaiaõpetajatest Galina Erikson Jõgeva lasteaiast Karikakar ning huvikoolide õpetajatest Jõgeva muusikakooli akordioniõpetaja ja rahvamuusikaansamblite Tuustar ja Nöpsid juhendaja Eha Niglas.

Vallo Väljaots alustas pedagoogitööd 1991. aastal. „Lõpetasin siis EPA elektriinseneri erialal, kuid Laiuse põhikoolis vabanes just kehalise kasvatuse õpetaja ametikoht. Läksin kooli direktorile Arvo Sakjasele ennast ise pakkuma, sest olen alati soovinud olla spordiõpetaja. Hiljem lõpetasin ülikoolis kehakultuuriteaduskonna. Õpetajatöö teeb minu jaoks huvitavaks lapse areng: alles ta tuleb ema-isa käekõrval esimesse klassi, mõne aasta pärast esindab aga juba kooli spordivõistlustel või mõnes muus valdkonnas,” iseloomustas Väljaots oma tööd.

Treenerina on Vallo Väljaots ka õpilaste korvpallimängu oskusi.

Galina Erikson töötab lasteaiaõpetajana 1980. aastast, kõigepealt kolm aastat Tõrvas ja seejärel Jõgeval lasteaias Karikakar.

„Lasteaiaõpetaja töös on väga oluline loovus. Lastele on tarvis välja mõelda huvitavat, õpetlikku ja samas ka mängulist tegevust,” ütles Galina Erikson. Tunnustuse saamise rõõmu lubas ta jagada ka oma rühma poiste ja tüdrukutega ning neile magusaringi korraldada.

Eha Niglas peab pillimängu ja laulmise juures iseäranis tähtsaks põhjalikkust ja järjepidevust. „Praegu harjutame hoolega juba tuleval aastal toimuva juubelilaulupeo repertuaari,” rääkis pedagoog. 

Õpetaja peab tema sõnul olema range, kuid kõige olulisem on selles ametis siiski positiivne ellu- ja töössesuhtumine. Niglas tunneb heameelt ka õpetajate põlvkonna noorenemise üle. „Näiteks mu kunagine õpilane Tanel Sakrits on valinud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias pedagoogilise haru,” ütles ta.

Tervituskõnedega pöördusid õpetajate poole Jõgeva vallavolikogu esimees Raivo Meitus ja vallavanem Aare Olgo. Aasta õpetajaks valitud pedagooge premeeris Jõgeva vald tuhande euroga. Nii neile kui ka kõikidele konkursi nominentidele andsid vallajuhid üle tunnustuskirjad.

Muusikat tegi pidulikul sündmusel Vanemuise teatri keelpillikvartett Con-Taktid ja Hispaania päritolu tenor German Gholami, kes esitas eesti keeles Raimond Valgre laulu „Peagi saabun tagasi su juurde” ja kerjuse laulu Boris Kõrveri operetist „Ainult unistus”.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus