Jõgeva vald vabastab vanemad lasteaiatasust

Jõgeva vallavalitsus otsustas esmaspäevasel istungil vabastada lapsevanemad märtsis ja aprillis huvikoolide õppetasu ning lasteaia osalustasu maksmisest. See otsus kehtib kõigile vanematele, ka neile, kel on vajadus lasteaia teenust kasutada.
„Otsus kõik vanemad vabastada kaheks kuuks tuli ka sotsiaalminister Tanel Kiige avaldusest, et kehtivate piirangute leevenemine on realistlik alles kevade teises pooles. Sel põhjusel otsustas vallavalitsus vanematele vastu tulla ning leidis, et osalustasudest vabastamine on praeguses olukorras ainuvõimalik lahendus,“ ütles abivallavanem Angela Saksing.
„Oleme väga tänulikud, et paljud lapsevanemad on leidnud selle võimaluse ja loobunud koroonaviiruse leviku ennetamiseks lasteaiateenuse kasutamisest,“ ütles Saksing. Neid vanemaid, kel aeg-ajalt kipub distantsõppe ja lasteaialaste kõrvalt stressitase tõusma, julgustas abivallavanem valla kodulehel tutvuma abistavate materjalidega ning abi ja nõu küsima ka Jõgeva valla sotsiaalosakonnast. „See on täiesti mõistetav, kuna olukord on pikka aega olnud pingeline.“

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus