Jõgeva vald väärtustas tublisid tegijaid

Möödunud reedel tunnustati tänuõhutul Jõgeva kultuurikeskuses Jõgeva valla tublimaid tegijaid kultuuris, spordis ja jõulukaunistuse loomisel.


Sündmuse avas Jõgeva vallavalitsuse kultuuritöö peaspetsialist Ilona Piirimägi. Vallavanem Aare Olgo toonitas, et kõiki tunnustuse pälvinuid ühendab see, et nad on tublid tegijad.

Spordis silmapaistnute hulgas oli eri põlvkonna inimesi. Esimesena austati nii Eestis kui ka maailmas sangpommispordis medaleid võitnud Ülo Kuuske.

„Soovitan sumoga teistelgi lastel tegeleda. Mulle endale oli möödunud aastal kõige põnevam võistlus Ungaris,“ teatas Jõgeva põhikooli õpilane Kärol Tamson, kelle kutsus sumot harrastama treener Aimur Säärits.

„Meie vald on spordis edukas. Omavalitsuse tunnustamisel oli kriteeriumiks medal Eesti meistrivõistlustelt või tiitlivõistlustel,“ märkis Jõgeva vallavalitsuse sporditöö peaspetsialist Kaily Moones.

Loomepreemiad läksid Palamusele

Kultuurivaldkonnas pälvisid loomepreemia SA Palamuse Kultuur kunstiline juht Karmo Toome ning Jõgeva kunstikooli õpetaja ja Kunsti Kodu perenaine Piret Järv.

Karmo Toome korraldas Palamuse esmamainimise 785. aastapäevale pühendatud kontsertlavastuse ja öölaulupeo Palamuse laululaval. Ta paistab silma Palamuusika stuudio eestvedajana ning Palamuse amatöörteatri juhendaja-lavastajana. Staažikas kultuuritegelane Tiina Tegelmann peab Karmot oma töö üheks väärikamaks edasiviijaks Palamusel. ., ja nõus.

Piret Järv korraldas õpilastetööde näituse „Must ja valge” ning on korraldanud keraamikakursuseid nii õpilastele, noortekeskuse noortele kui ka täiskasvanutele. Samuti tutvustab ta valla kunstnike töid Betti Alveri muuseumi korraldatud uues loominguliste ürituste sarjas „Naistele“.

Korraldajapreemia laureaat on Sadala külade seltsi juhatuse esinaine Pille Tutt. Tema eestvedamisel ja aktiivsete kogukonna liikmete abil tähistati möödunud aastal Sadala piirkonnas laulu- ja tantsupeo tule teekonnal Kantküla, Sadala ja Ookatku esmamainimise 600. aastapäeva. Pidulikud sündmused toimusid ka Sadala külade seltsi 15., Sadala esimese laulupäeva 85. ja lauluseltsi Edendus 135. aastapäeva puhul. Sadala külade seltsi ja Sadala külade teatri ühisprojektina said teoks Sadala VII külateatrite päevad.

„See tunnustus on meie piirkonna märkamine ja avalik kaasamine Jõgeva valla kultuuritegemistesse. Olles ligi viisteist aastat seltsi eestvedajate ringis, julgen öelda, et oleme koos seltsirahvaga huvitatud tooma kogukonda uusi kooskäimise võimalusi ja tegevusi. Oleme uhked oma kodukoha üle, meil on lasteaed, kool, raamatukogu ja külaseltsi eestvedamisel toimiv rahvamaja,“ lausus Pille Tutt.

Tunnustati kaunimaid jõulukaunistajaid

Kogukonnapreemiaga tunnustatud Luua külaselts on koostöös Luua metsanduskooliga korraldanud palju kultuurisündmusi, millest möödunud aastal suurim oli Luua mõisa 500. aastapäeva tähistamine. Juubeli puhul avati päikesekell ja valmis Luua mänguväljaku esimene etapp.

Jõulukaunistuste konkursi edukamaid korter-, rida- ja ühepereelamuid ning ettevõtteid-asutusi tutvustas konkursikomisjoni eestvedaja, abivallavanem Arvo Sakjas.

„Mind motiveerisid lapsed: kolmeaastased kaksikud ja täiskasvanud tütar, kes koos õpingukaaslastega Edinburghi ülikoolist jaanuaris Eestisse tuleb ja soovib, et kodu oleks nagu alati jõulumeeleolus kaunistatud. Mõtlesin kontseptsiooni läbi, kuidas maja ja selle ümbrus jõulude ajal ilusam välja näeks,” ütles Marju Maas Vana-Jõgeva külast, kes pälvis tunnustuse koos elukaaslase Tarmo Mustaga.

„Rõõm, et tublisid tegijaid on paljudes paikades. Loodame, et inimesed jätkavad samas vaimus ja paistavad ka edaspidi silma,” ütles Jõgeva valla kultuuri- ja spordikomisjoni esimees Marek Saksing, kes kuulus tänuõhtul pärjatute valimiseks moodustatud komisjoni.

Muusikaga lõi tänuõhtul meeleolu ansambel Funkitol, kes ava- ja lõpulaulu esitas koos Jõgeva kammerkooriga.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus