Jõgeva vald tunnustas õpetajaid

Neljapäeva õhtul Jõgeva kultuurikeskuses toimunud õpetajate päevale pühendatud tänuüritusel kuulutati Jõgeva valla aasta õpetajateks 2019 lasteaia Rohutirts õpetaja Marge Suimets koolieelsete lasteaedade, Jõgeva muusikakooli flöödiõpetaja Kersti Varrak huvikoolide ja Oskar Lutsu Palamuse gümnaasiumi klassiõpetaja Aive Jõessar üldhariduskoolide arvestuses.


Marge Suimets töötab Jõgeva lasteaias Rohutirts 1988. aastast. „Ennekõike õpetan lastele suhtlemist, kuidas teha ennast teistele selgeks ja lahendada konflikte nii, et kõik pooled jääksid rahule. Tegevus toimub Kiusamise vaba lasteaia raames. Seal on väga suur osa mängukarudel, kes aitavad lastel end turvaliselt väljendada,” selgitas Suimets.

„Tunnustus tuli mulle ühtpidi ootamatult, teistpidi oodatult. Meelespidamine on alati positiivne,” ütles Marge Suimets, kes nõustanud ka lapsevanemaid, juhendanud üliõpilaste praktikat, harrastab reisimist, matkamist ja rahvatantsu.

Huvikooli õpetajatest valla aasta õpetajaks valitud Jõgeva muusikakooli flöödiõpetaja Kersti Varrakul täitus tänavu Jõgeva muusikakoolis tööle asumisest nelikümmend aastat.  Flöödieriala on olnud muusikakoolis üks populaarsemaid. Kersti Varraku juhendamisel tegutsevad muusikakoolis ansamblid. Tema õpilased on saavutanud siLmapaistvaid tulemusi Eesti Muusikakoolide Liidu korraldatud konkurssidel.

„Mul on väga hea meel, et Kersti Varrak pälvis väärika tunnustuse. Ta on selle täielikult ära teeninud. Kersti õpilased mängivad minu juhendatavas pärimusmuusika ansamblis Tuustar,” iseloomustas kolleegi Jõgeva muusikakooli akordioni, lõõtsa ja rütmikaõpetaja Eha Niglas.

Jõgeva valla aasta õpetaja üldhariduskoolide arvestuses, Oskar Lutsu Palamuse gümnaasiumi klassiõpetaja Aive Jõessar kasutab juba viiendat aastat oma klassis õpetamisel VEPA käitumisoskuste mängu. VEPA on rahvusvaheliselt tunnustatud ennetusprogramm noorte riskikäitumise vähendamiseks ja laste positiivse elukäigu mõjutamiseks. Aive Jõessar on ka mängu mentor, kes käib teisi õpetajaid koolitamas ja nõustamas. Jõessare juhendatavad rahvatantsurühmad ilmestavad kooli ja piirkonna pidusid ning osalevad ka Tallinnas toimuvatel suurtel pidudel. Tänavu suve peetud üldtantsupeol „Minu arm” tantsis tema juhendatud projektipõhine pererühm.  

Jõgeva valla aasta õpetajad pälvisid vallavalitsuse aukirjad ja rahalise kingituse 1000 eurot.

Pidulikul sündmusel tunnustati ka Jõgeva vallas töötavaid maakonna aasta õpetaja aunimetuse pälvinud pedagooge. Üks neist on Jõgeva põhikooli matemaatikaõpetaja Vivian Paaksi, kes valitud Jõgevamaa aasta klassijuhatajaks.

„Lugesin korra kokku, et olen olnud klassijuhatajaks kümnele klassile ja nendes võib olla õppinud tuhatkond õpilast. Iga ajastu lapsed on mõneti erinevad. Matemaatikat tuleb aga õpetada tasa ja targu ning mõndagi tarkust sada korda meelde tuletada,” ütles Paaksi.

Jõgeva valla edukamaid õpetajaid tunnustasid vallavanem Aare Olgo ja vallavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Helle Kajaste.

Päevakohases kõnes rõhutas Aare Olgo õpetajate päeva tähistamist kui pikaajalist väärikat traditsiooni, kiitis õpetajate tööd erinevates õppeasutustes ja erinevate põlvkondade pedagoogide panustamist ja rõhutas elukestva õppe vajalikkust. Muusikalist meeleolu lõi pidulikul sündmusel tšellokvartett C-Jam.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus