Jõgeva vald sai uue vallavanema ja volikogu esimehe

Neljapäevasel Jõgeva vallavolikogu istungil muudeti valla juhtimisstruktuuri. Koha pidid loovutama vallavanem Aare Olgo, kolm abivallavanemat ja kaks kuud tagasi volikogu esimeheks saanud Margus Kask.


Omal soovil tahtis Jõgeva vallavolikogu esimese aseesimehe kohast loobuda Mai Treial. „On olnud huvitav ja keeruline aeg, aga ka kokkutöötamise ja lahkuelamise aeg,“ ütles Treial.
19. mail sündinud uus koalitsioon, kuhu kuulub 16 volikogu liiget, tähendas nelja saadiku liikumist senisest koalitsioonist uude, loodud koalitsiooni. Nii liikusid uude koalitsiooni Keskerakonnast Marek ja Marko Saksing ning Reformierakonnast Tiina Teppan ja Andrei Fedossovski. Ümber paiknesid ka Sotsiaaldemokraatlik Erakond ning Kristian Vaarpuu, kes astus tagasi volikogu teise aseesimehe kohalt.
„Täna on meie omavalitsusel päev, mis ei too päris au. Suhted on umbe läinud ja ausalt öeldes ei peaks see nii olema. Napi kahe kuuga ei ole võimalik teha umbusaldamist väärivaid tegusid. Eriolukord nõudis teistlaadi tööd ja ei saanud õieti töölegi asuda, kui see juba läbi sai,“ ütles Margus Kask vastuseks umbusaldusavaldusele.
Uueks volikogu esimeheks kandideeris praegune riigikogu liige ja rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk. Üles seatud Andrei Fedossovski loobus oma kandidatuurist. Aivar Koka poolt hääletas 18 saadikut, 6 oli vastu ning üks sedel oli rikutud.
Volikogu aseesimehe kohale kandideerisid nii Andrei Fedossovski kui ka Keskerakonna fraktsiooni ja Reformierakonna fraktsiooni esitatud Peep Põdder. Fedossovski sai poolthääli 16, Põdder 9.
Vallavanem Aare Olgo, kellele umbusaldust avaldati, loodab, et Jõgeva jätkab senisel heal kursil, ent oli väga kriitiline talle esitatud umbusaldusavalduse sisu suhtes. „Vedada kaks ja pool aastat nelja väga erineva omavalitsusega ühinenud suurt omavalitsust on ränk töö, oled seda teinud hästi,“ ütles Aivar Kokk.
Uueks vallavanema kandidaadiks esitati Tiit Lääne. Peep Põdder ja Margus Kask esitasid kandidaadiks ka Terje Rudissaare, kes otsustas vallavanema kohale kandideerimisest loobuda. Tiit Lääne poolt hääletas 16 volikogu liiget, 8 hääletas vastu.
Vallavanema meeskonnas hakkavad abivallavanemana tööle Terje Rudissaar ja Aive Tamm ning vallavalitsuse liikmetena Priit Põdra ja Triinu Palmiste.
Pärast volikogu istungit tõdes Aare Olgo, et saab nüüd koju puhkama minna. „Teate, kes on kõige õnnelikum inimene Jõgeva linnas, et ma ametist vabanesin? Minu abikaasa,“ muigas Olgo, tõdedes, et keskendub nüüd perele.
Värske vallavanem Tiit Lääne ütles, et tema eesmärk on kujundada Jõgeva vallast ühtne tervik, seda tugevdada ning tegeleda mainekujundusega. „Tahan, et Jõgeva valda rohkem märgataks. Jõgeva vald peaks olema maakonna esivedur, kes kolme omavalitsust oma tegevusega veaks. Ühtlasi tahan muuta vallavalitsuse tegevuse selgemaks ja läbipaistvamaks,“ ütles Lääne.
Ühtlasi lubas ta mõelda kogu inimese elukaarele, et keegi ei tunneks end kõrvalejäetuna. „Soovime olla avatud ja tänapäevased. Eelmine vallavalitsus tegi head tööd, aga elu nõuab muutusi.“ Ühtlasi lahkus Tiit Lääne ka Vooremaa peatoimetaja kohalt.

UUS VALLAVALITSUS
Vallavanem Tiit Lääne
Abivallavanem Aive Tamm (haridus, kultuur, noorsootöö, terviseedendus, religioon, kolmas sektor, turism, sotsiaalpoliitika, hoolekanne, tervishoid, valdkondlikud valla osalusega sihtasutused)
Abivallavanem Terje Rudissaar (rahandus ja laenupoliitika, ehitus ja planeerimine, majandus, avalik kord, keskkonnakaitse, vallavara, maakorraldus, teede ja tänavate korrashoid, liikluskorraldus, valdkondlikud valla osalusega sihtasutused)
Valitsuse liige Triinu Palmiste – noorsootöö, mainekujundus; Jõgeva valla piirkondlikud teemad;
Valitsuse liige Priit Põdra – haridus, turism, mainekujundus, välissuhtlus, Jõgeva linna piirkondlikud teemad.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus