Jõgeva vald kuulutati maksumaksja sõbraks

Maksumaksjate liit otsustas maksumaksja sõbra tiitliga tunnustada Jõgeva vallavalitsust ja 14-liikmelist volikogu, kes vabastas 2010. aastal valla elanikud kodualuse maa maksust.  Vallavolikogu esimees Aivar Kokk nimetas maksumaksja sõbraks kuulutamist omavalitsusele väga suureks tunnustuseks.

“Valla elanike vabastamine maamaksust on üks osa pikaajalisest ja järjepidevast protsessist, mis sai alguse üle kümne aasta tagasi. 1997. aastal vabastasime valla lapsed kooli toiduraha maksmisest, mis nüüdseks üleriigiliseks projektiks on saanud. Aastal 2004 alustasime WiFi võrkude paigaldamist, mis tagab tasuta internetiteenuse.  Kohalik omavalitsus võimaldab paikkonna elanikel ilma omapoolsete kuludeta igal nädalal  Kuremaa ujulat külastada ning hoiab Kuremaal korras ka valgustatud suusarada. Ka järgnevatel aastatel püüame ellu viia uusi ideid, mis aitaksid vallakodanikel oma kulusid kokku hoida,” lausus vallavolikogu esimees.

Koduomanikelt sai Jõgeva vald jaanuaris majaomanike sõbra tiitli.     

Maksumaksja sõbraks kuulutas maksumaksjate liit ka Harku valla, kus on samuti 14-liikmeline volikogu.

Maksumaksja vaenlaseks tunnistati Tallinna volikogu koalitsioon ja linnavalitsus müügimaksu ja paadimaksu kehtestamise eest.

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus