Jõgeva vald, ära inimeste tervisega mängi

Uus Jõgeva vallavalitsus kaalub tervisekeskuse rajamist Jõgeva kesklinna. Kui esialgu plaaniti hoone rajada Jõgeva haigla külge, siis nüüd on uuel vallavalitsusel plaanid teised. See aga tekitab selgelt mõistmatust ja arusaamatust. Üks peamistest argumentidest on bussijaama ja poodide lähedus ning mugavus.

Tänased sündmused näitavad, et piisab ühest valest otsusest, kui käivitub uus haiguskolle. Bussijaam ja poed ei saa olla argumendiks, miks võiks tervisekeskus, mida valdavalt külastavad haiged, olla kesklinnas. Paigas, kus nakatumise ja nakatamise tõenäosus on kõige suurem. Seda ei tasu alahinnata, sest kui me koroonaviiruse saime esialgu kontrolli alla, siis ometigi peame igal aastal rinda pistma gripi ja muude haigustega. Ka need levivad nakkuslikult ning üks mõtlematu poeskäik kaasa tuua tahtmatu viiruselaine. Rääkimata tõsiasjast, et ka koroonaviiruse puhul tuli inimestele pidevalt meelde tuletada, et haigena ei tohi väljas käia.

Möödunud koroonakriis on näidanud, et ainus argument, mis inimeste tervise eest otsustamisel mängib, on koostöö. Seda haigla, arstide ja teenuste kättesaadavuse vahel. Ning kui seda koostööd pole, ei saagi ühtsest tervishoiust rääkida.

Tänased haigla tingimused ei vasta kindlasti ei perearstide ega patsiendi soovidele. Tervisekeskuse rajamine haigla külge vähendaks kübekese neist muredest. Uus soov ehitada kesklinna värske hoone on tore küll, kuid ei paranda haigla tingimusi karvavõrdki. Pigem tekitab rohkem muresid juurde. Tänane süsteem on ju toimiv, miks siis mitte panna rõhku uuele haiglahoone ehitamisele, et koostööd veelgi suurendada?

blog comments powered by Disqus