Jõgeva vahetab Suure ja Aia tänava äärsed puud välja

Jõgeva linn vahetab välja vanad ja üsna rääbakaks muutunud puud Suure ja Aia tänava ääres kõnnitee ja sõidutee vahelisel alal. Suurel tänaval kuuluvad uuendamisele puud turu juurest kuni Laia tänavani ning Aia tänaval Keskuse poe juurest kuni Laia tänavani. Alles jäävad linnavalitsuse ees kasvavad puud.

Samuti tuleb kultuurimaja ees välja vahetada maja esise rekonstrueerimisega tugevasti kannatada saanud puud. Need puud tulnuks välja vahetada juba kõnnitee tegemise ajal, mis olnuks linnale tunduvalt odavam, sest osa kivist tuleb kändude kättesaamiseks uuesti lahti võtta.

Väljavahetatavaid puid saab kokku olema 70 ringis, neist väiksemaid 30 ja suuremaid 40 ringis.

Asemele tulevad suured puud. Suure tänava äärde plaanib linnaaednik Taivo Paeveer panna püramiidtammed. Need puud ei vaja pügamist, nad ei kasva laiusesse. Samuti tuuakse Jõgevale poopuud, sest need on väga dekoratiivsed. Vahele soovib linnaaednik istutada kirsid, mis on head õitsejad ning annavad linna kevadist õiteilu. Üle ühe oleksid kirsid väga huvitavad. Puude alla plaanib Paeveer istutada põõsaid, need eraldaksid veel paremini sõidutee ja kõnnitee.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus