Jõgeva uueks linnapeaks sai Kalmer Lain

 

Eilsel istungil valis Jõgeva linnavolikogu maavanemaks kinnitatud Viktor Svjatõsevi asemele ühehäälselt linnapeaks senise abilinnapea Kalmer Laini. Salajasel hääletamisel toetasid tema kandidatuuri kõik viisteist istungil osalenud linnavolinikku.

 

Alates 2005 aastast abilinnapeana töötanud ja varem ettevõtluses tegutsenud Kalmer Laini esitas Reformierakonna fraktsiooni nimel  linnapeakandidaadiks  fraktsiooni esimees Ivo Kuusk. Teisi kandidaate välja ei pakutud. “Meil ei olnu kavatsust pakkuda välja oma kandidaati, sest kehtiva koalitsioonilepingu kohaselt kuulub Reformierakonnale linnapea, Keskerakonnale aga volikogu esimehe, ühe abilinnapea ja linnavalitsuse liikme koht. Uutel valimistel on meie linnapeakandidaadiks aga abilinnapea Aaro Olgo,” ütles hääletamiseks välja kuulutatud vaheajal SA Jõgeva Haigla juhataja, keskerakondlane Peep Põdder. 

Kõik kohalolnud olid Laini poolt

Kui häältelugemiskomisjon koosseisus Viktor Nõmm, Taisto Liivandi ja Elle Söderholm olid valimiskasti avanud ja hääled üle lugenud, selgus, et Laini on toetanud kõik istungil viibinud volikogu liikmed nii koalitsioonist kui ka opositsioonist.

Kalmer Lain tänas kõiki enda poolt hääletanuid. “Küllap on edu tingitud sellest, et olen kõigi volikogu liikmetega hästi läbi saanud ja püüdnud tasakaalustatud poliitikat ajada,” märkis ta.

“Meie tulumaksulaekumine on sellisel tasemel, et me ei pea enam kärpeid tegema,” ütles Lain. “Et maksutulud tulevad ikka läbi ettevõtluse, pean vajalikuks end lähiajal ka ettevõtlusega nii Jõgeva linnas kui vallas põhjalikult kurssi viia. Praegu on keerulised ajad, kuid juba tulevad signaalid, et majandus on oma langustrendi läbinud ning stabiliseerunud, mis annab ka omavalitsustele positiivse signaali.” 

Uus ka linnavalitsuse koosseis

Praegusel kahekuisel tööperioodil lubas Kalmer Lain koos majandusküsimustega tegeleva abilinnapea Aare Olgoga muretseda sellegi üle, et  Jõgeval õigel ajal bussijaam valmiks ja  lasteaia Rohutirts nüüdisajastamine lõpule viidaks.

Seoses uue linnapea ametisseasumisega tuli reglemendi kohaselt valida ka uus linnavalitsuse koosseis. Senistest liikmetest jätkavad linnapea Kalmer Kalmer Lain, abilinnapea Aare Olgo ja linnavalitsuse liige Kristiina Kask. Uue liikmena valiti salajasel hääletusel linnavolikogusse Jõgeva Ühisgümnaasiumi direktor Jüri Toit.

Linnavolikogu vabastas linnapea ametist vabariigi valitsuse poolt Jõgeva maavanemaks kinnitatud Viktor Svjatõsevi, kes avaldas kõigile kohaliku võimu esindajatele tänu hea ja tõhusa koostöö eest. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus