Jõgeva Ühisgümnaasiumis valiti väike piiga

Konkursile valiti tüdrukud klassikaaslaste poolt. Tänavuse Väikese Piiga valimisel osales kümme tüdrukut, kes pidid näitama oma oskusi viies voorus.

Esimene voor oli tutvustus. Sel ajal, kui piigakandidaadid oma kõndimisoskust näitasid, lugesid õhtujuhid ette iseloomustuse, mille tüdrukud ise varem enda kohta teinud olid.

Esimest korda sel aastal oli kavas voor ?Meie kooli lipu lugu?. Piigadel tuli oma fantaasia tööle panna, et koostada ladus lugu sellest, mida üks või teine värv JÜG lipul tähendab. Tuli ette lugusid, kus lipu värve seostati loodusega ja iseloomujoontega.

Paroodiavoorus võisid tüdrukud järele teha  kuulsaid muusikuid  või ansambleid ja ka oma vanemaid. ?Mitme tüdruku juures torkas silma hea koreograafia ja esinemisoskus,? rääkis ?ürii esimees Maria Orb.

Neljandaks vooruks oli reklaamiparoodia, mille tegi huvitavaks seik, et tüdrukud ei matkinud reklaami päris üks ühele, vaid kujundasid ta nii, et oleks mõnus ette kanda.

Lõppvoorus esinesid piigad kõik koos ühistantsuga, mille õpetasid neile selgeks kümnenda klassi tüdrukud Liina Sobak ja Marta Makarevit?.

Vaheaja jooksul sai publik oma lemmiku poolt hääletada ja ka ?ürii oma otsuse teha. Kuulutati välja Väike Piiga 2005, kuid et

pinget üleval hoida, kuulutati kõigepealt välja publiku lemmik, ÕOV lemmik, abituuriumi lemmik, õpetajate lemmik, humoorikam piiga, julgeim piiga, fantaasiarikkaim piiga, huvitavam piiga. III piiga tiitli sai neljandast klassist Sandra Ude ning II piiga tiitli sai Egle Masing kuuendast klassist.

Väikeseks Piigaks 2005 valiti neljandast klassist Brita Paluoja, kes jäi silma oma isepäisusega ? tema esines nii, nagu temal plaanis oli.

?Brita ei tahtnud kellelegi silma paista, vaid tema kava oli südamlik,? ütles JÜG huvijuht Gaja Mäesepp.

Selle aastase konkursi peakorraldaja Kerli Kerb mainis, et tüdrukud olid vaeva näinud ja kaasasid isegi endale abiväge. Üritusel oli vaba õhkkond, julgeti  kaasa elada. Konkurssi korraldatakse juba üheteistkümnendat aastat ja kuuendat aastat järjest valmistab selle ette õpilasomavalitsus.

KADRI REIM

blog comments powered by Disqus