Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilased joonistusvõistlusel edukad

Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilased olid Euroopa Liidu Regioonide Komitee fraktsiooni Liit Rahvusriikide Euroopa eest – Euroopa Allianss (UEN-EA) korraldatud joonistusvõistlusel “Minu piirkond, minu turg” edukad – kaheksa-aastane Ingle Kürsa, üheksa-aastane Erko Luik ja kaheksa-aastane Kristel Käesel pälvisid nooremas vanuserühmas vastavalt esimese, teise ja kolmanda koha.

“Pildid olid väga head ja me ei suutnud otsustada, millist saata ning teele läks kaks. Brüsselist tuli vastus: väga ilusad, saatke veel. Seejärel valisime ka kolmanda pildi ja saatsime ära,” rääkis Jaama.

Kui Ingle Kürsa joonistas oma pildile juurviljad ja marjad, siis Erko Luige pildil oli Siimusti keraamikatehases valminud erinevate nõude disko. Kristel Käesel aga pakkus välja mitmesuguseid aia- ja põllusaadusi ning metsaande, mida ikka turult osta saab.

Regioonide Komitee Eesti delegatsiooni liige, Jõgeva endine vallavanem Saima Kalev ütles, et laste töödest avati Brüsselis näitus mullu detsembri alguses. Äramärkimist leidsid tema sõnul vanemas rühmas ka Kose laste joonistused.

Lapsed said preemiaks suure karbi värve ning oma joonistusest valmistatud postkaardid. Neid saab jagada oma sõpradele ja tuttavatele. Meeles peeti ka lapsi juhendanud õpetajaid, tõsist tööd tegid koolis Eha Rosin, Ilme Kraaner ning Anne Jaama. Koolile kingiti Canoni fotokaamera.

Jõgeva Ühisgümnaasium kinkis omakorda Saima Kalevile kooli sümboolikaga pastapliiatsi, mida saab ka esitlustel kasutada. Anne Jaama sõnul on lastel nüüd rohkem indu järgmisel võistlusel osaleda, sest nende panust on märgatud ja meeles peetud.

Jõgevamaa noored on ka varem Regioonide Komitee UEN-EA korraldatud esseekonkursil osalenud, mullu korraldatud keskkoolide esseevõistlusel esindasid Eestit Brüsselis nelja õpilase hulgas ka kaks Jõgevamaa noort – Jõgeva Gümnaasiumi 12. klassis õppiv Annaliisa Jäme ja Jõgeva Ühisgümnaasiumi lõpetanud Georg Murakas, tunamullu Tabivere Gümnaasium ning kolm aastat tagasi nii Jõgeva Ühisgümnaasiumi kui ka Pajusi kooli õpilased.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus