Jõgeva toidukauba sortiment on Tallinna omast kordades väiksem

Jaanuaris viis TNS Emor taas läbi hinnaseire viie suurema jaeketi Tallinna kauplustes, millest kolm — Maxima, Selver ja Säästumarket — tegutsevad ka Jõgeval. Vooremaa võttis luubi alla samade kauplusekettide esindused Jõgeval ning selgus, et paljusid kaupu, mida müüakse pealinnas, Jõgeva poodides ei leidugi.

Kõige suurem erinevus oli Säästumarketi kaupade osas. Kui Tallinna poodides puudus tabelis vaid kolm uuringu alla olevat toodet, siis Jõgeva Säästumarketis ei leidunud uuringu ajal seitset toodet. Samas on toodete hinnad Tallinna poega võrreldes enam-vähem samad. Jõgeva „Säästukas“ oli kahe krooni võrra kallim Perenaise sai ning ühe krooni võrra  banaanikilo. Samas oli Jõgeva kaupluses saadaval Tallinna poest 5 krooni ja 50 sendi võrra soodsam Luxuse kohv ning krooni võrra odavam hapukoor.

Nii Jõgeva kui ka Tallinna Maximas ei olnud müügil vaid kolme toodet: Olivia toiduõli, Torino makarone ja Rakvere Pere hakklihasegu (pakendatud 700 g), kusjuures viimatinimetatut ei olnud uuringu toimumise ajal võimalik osta ühestki uuringus osalenud Jõgeva poest. Jõgeva Maximas olid paljud tooted Tallinna omadest soodsama hinnaga. Kohv Paulig President ja Luxus olid uuringunädalal 15 protsendi võrra alla hinnatud, kuigi kampaaniaväline hind oli sama, mis Tallinna poes.

Jõgeva Selveris olid odavamad õlled ja piimatooted. Sellest aastast on Jõgeva Selverisse müügile ilmunud uute pakenditega Farmi piimatooted, mis on konkureerivate firmade toodetest odavamad. Samuti on Jõgeva Selveris puu- ja köögiviljad Tallinna poes müüdavatest mõnevõrra soodsamad, vaid banaanikilo oli mõlema linna poes sama hinnaga.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus