Jõgeva tervisepäevade projekt laieneb euroraha toel

Jõgeva tervisepäevade projekt laieneb euroraha toel ka Jõgeva valda, nii suudetakse kaasata rohkem erinevaid paiku ja inimesi. Samuti on huvilistele võimalik pakkuda tasuta transporti.

Jõgeva linn esitas Euroopa Sotsiaalfondi (ESF) meetmesse “Tervislike valikute ja eluviiside soodustamine” taotluse ning sai raha projektile “Inimesed liikuma”. Projekti eesmärgiks on propageerida tervislikke eluviise, liikumise vajalikkust, suurendada inimeste terviseteadlikkust, paranenud on inimeste produktiivsus, taastunud töörõõm, vähenenud on takistavate tegurite mõju  liikumise harrastamiseks; vähenenud on haigestumine ja inimesed saavutavad tööl paremaid tulemusi.  Vähenenud on väsimustunne, kasvanud on linna ja valla kogukondade kokkukuuluvustunne ning sidusus.

Projekti sihtrühmana  on peetud silmas  tööealist elanikkonda, et nad oleksid hea tervisega, motiveeritud ning suudaksid tööl paremini hakkama saada.

Linn ja vald saavad projekti raames kasutada 18 534,89 eurot ehk ligikaudu 300 000 krooni, millele lisandub omaosalus 1905 eurot. Seega peab iga omavalitsus panema umbes 15 000 krooni.

Projekt algab tänavu veebruaris ja lõpeb tuleva aasta 31. jaanuaril.

Jõgeva linnapea Kalmer Lain ütles, et linn on neljal aastal aprillist novembrini tervisepäevi korraldanud. Taotlus ESFi esitati linnapea kinnitusel selleks, et nendele päevadele veelgi rohkem inimesi kaasata. “Tegime koostööettepaneku Jõgeva vallale,” rääkis ta.

Projektis viidi kokku Jõgeva linna ja valla tervisepäevad, neid rikastatakse mitmete üritustega. Projekti järgi korraldatakse igas kuus  linnas või vallas vähemalt üks tervisepäev .

“Et rahvas kokku saada, on võimalik korraldada ka inimeste transporti,” märkis linnapea.

Tervisepäevad toimuvad nii Jõgeva linna staadionil kui ka Kuremaa ujulas ja terviseradadel ning veel mõnes looduskaunis kohas. Projekt võimaldab korraldada kord nädalas tasuta sõitu Kuremaa ujulasse, näpunäiteid andma kaasatakse ujumis- ja vesiaeroobikatreenerid, kaks korda aastas Kuremaa ujulas toimuval tervisepäeval on ujula kasutamine tasuta.

Jõgeva vallas hakkab MTÜ Vanaveski pakkuma uut tervisesarja nii jooksu, kepikõnni kui ka rattamatkade näol. MTÜ Vanaveski esindaja Margus Ess ütles, et neil on vaim valmis selles projektis kaasalöömiseks. Üritused hakkavad toimuma eri paikades, kõik plaanid hakkavad peagi täpsustuma.

Jõgeva linna poolt korraldab üritusi raskejõustikuklubi Ramm. Aimur Säärits raskejõustikuklubist ütles, et ideed, mida tegema hakata, on olemas, ja juba veebruarist peaksid esimesed üritused ka toimuma.

Projekti raames saab osta ka kolm komplekti suusavarustust naistele ja kolm meestele. Kas need komplektid lähevad Kuremaale, olemasolevatele lisaks või jäävad Jõgeva linna väljalaenutamiseks, on seni otsustamata.

Projekti raames antakse linna- ja vallalehe vahel välja kaks terviselehte.

Projekti “Inimesed liikuma”  lõppedes korraldatakse tulemuste tutvustamiseks ja töö tulemuslikkuse hindamiseks ning jätkutegevuste planeerimiseks seminar.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus