Jõgeva teeb soodustusi lastega peredele

Teisipäeval peetud Jõgeva linnavolikogu istungil võeti pärast teist lugemist vastu 2013. aasta eelarve, milles kulusid on 5,1 ja tulusid 5,3 miljonit eurot. Eelarvesse on esimest korda plaanitud soodustused ja vabastused lasteaiamaksu tasumisel mitmelapselistele peredele. Linna allasutuste töötajate palgad viiakse aga 2009. aasta tasemele.

Isamaa ja Res Publica Liidu, Keskerakonna ja Rahvaliidu fraktsiooni koalitsiooni kokkuleppe põhjal hakkavad käesoleva aasta eelarves lasteaiamaksu tasumisel kehtima soodustused vähemalt kahe lapsega peredele. Jõgeval on lasteaia kohamaks 20 eurot. Kui peres on kaks last, siis teise lapse eest tuleb maksta sellest pool ja alates kolmandast lapsest on lasteaiateenus tasuta. “Niisugused põhimõtted said kehtestatud, et noorte perede majanduslikku olukorda mõneti parandada. Ühtlasi saab nii vältida laste eemalejäämist lasteaiast, kus neil on head võimalused kooliküpseks areneda,” ütles Jõgeva linnapea Mihkel Kübar.

Ta lisas ka, et eelarvesse kirjutati sisse Jõgeva linna hallatavate asutuste töötajate palgatõus viie protsendi ulatuses. “Palkade tõstmisest rääkida ei saa, pigem on tegemist 2009. aastani kehtinud palgakärbete eelse olukorra taastamisega,” ütles Kübar.

Riigilt Jõgeva linnale eraldavatest rahadest on tänavu suurenenud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist teede hoolduseks ja korrastamiseks antavad summad.

“Võrreldes muude riigipoolsete eraldistega, on see summa iga aastaga suurenenud. Tänavu eraldatakse 91 000 eurot, mis on võrreldes 2011. aastaga peaaegu viiskümmend protsenti rohkem,” lausus Mihkel Kübar.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus