Jõgeva tantsuema tunnustati Ullo Toomi stipendiumiga

Nimeka ja legendaarse rahvatantsupedagoogi Ullo Toomi fondi halduskogu otsustas tänavuse Ullo Toomi nimelise stipendiumiga tunnustada staazhikat tantsupedagoogi, folklooriseltsi Jõgevahe Pere kunstilist juhti ning Jõgeva kultuurikeskuse juhatajat Airi Rütterit.

 

Teenekas kultuuritegelane Airi Rütter tõdes, et tunnustamine Ullo Toomi stipendiumiga tuli talle tõelise üllatusena. “Ullo Toomi on mulle õpetajaks olnud kaudselt, tean tema loomingut oma õpetajate kaudu. Minu isale oli rahvatantsukorüfee aga otsene õpetaja ja tõeline iidol, ” ütles ta.

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõšev märkis, et Ullo Toomi nimelise stipendiumi määramine Airi Rütterile on tõeliselt rõõmus uudis. “Airi Rütter on pühendanud kogu oma elu meie kultuuripärandi ja rahvatantsu arendamisele. Tema algatusel toimus Jõgeval esmakordselt naistetantsu festival ning Jõgeva on saamas naistetantsu osas sama väärika koha kui   Rakverel meestetantsu edendamisel. “

Airi Rütter alustas Jõgevamaal kultuuritööd 1973. aastal Laiusel. Nii Eestis kui ka välisriikides on ta saanud tuntuks folklooriseltsi Jõgevahe Pere kunstilise juhina. Jõgevahe Pere koosseisu kuulub praegu kaks naisrühma, seenioride rühm ja rahvaliku muusika ansambel Tempora Mores.

Airi Rütterile antakse stipendium pidulikult üle  Ullo Toomi sünniaastapäeva tähistamisel 14. septembril Tallinna Raekojas.

Varem on Ullo Toomi stipendiumi saanud rahvatantsupedagoogid Henn Tiivel, Mait Agu, Ilma Adamson ja Helju Mikkel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus