Jõgeva Täiskasvanute Keskkool jääb iseseisvaks õppeasutuseks

Neljapäeval toimunud istungil otsustas Jõgeva linnavolikogu, et tänast Jõgeva Täiskasvanute Keskkooli ei liideta tulevase Jõgeva riigigümnaasiumiga. 

Jõgeva linnavolikogu esimehe Meelis Pauklini sõnul on riigigümnaasiumi rajamiseks peetavatel linna ning haridus- ja teadusministeeriumi vahelistel läbirääkimistel  selgunud, et ruumiprogramm kipub raskendama  täiskasvanute kooli paiknemist renoveeritavas koolihoones. “Samuti on ka sisu poolest tegemist erinevate haridusasutustega,” lausus Pauklin.

Istungil osalenud volikogu liikmetest kaheksa toetas täiskasvanute keskkooli tegutsemist riigigümnaasiumist eraldi. Vastu oli kaks, erapooletuks jäi üks saadik ja ülejäänud ei hääletanud.

Eelnõu, mille põhjal täiskasvanute keskkool jätkab iseseisvana, esitasid volikogule koalitsiooni kuuluvad Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioonid.

Abilinnapea Mihkel Kübar teatas linnavolikogu istungil, et praegu otsitakse täiskasvanute keskkoolile tulevikuks uusi ruume ühes või teises Jõgeva koolihoones.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus