Jõgeva Tähe võitis esimese finaalmängu

Pühapäeval Jõgeva Spordikeskuses Virtus toimunud saalihoki Eesti meistrivõistluste esimeses finaalmängus alistas Jõgeva Tähe esindusmeeskond 4:3 Tallinna Tehnikaülikooli võistkonna. Tähe alistas vastase ennekõike tänu ründemängija Marko Saksingu löödud väravatele nii normaalajal kui ka karistusvisetes.

Laupäeval alistas Tähe esindusmeeskond spordikeskuses 6:3 võistkonna TÜ ICIC. Finaali pääsemiseks otsustavas kohtumises lõid kaks väravat Marko Saksing ja Ilmar Niitov ning väravad ka Andrus Tõruke ja Nikolai Roop.

Tähe ja TTÜ vahelises finaali avakohtumises lõi Jõgeva saalihokimängijatest esimese värava Lauri Hõim. Marko Saksingu löödud värava tõttu lõppes normaalaeg viigiliselt 3:3. Võitja väljaselgitamine ei õnnestunud ka kümneminutilisel lisaajal, mistõttu alustati karistusvisetega. Nii karistusvisete esimeses kui ka teises ringis viskas taas värava Marko Saksing ja Tähe võitis eriliselt pingelise mängu 4:3.Esindusmeeskonna väravat kaitsesid ennastsalgavalt väravavahid Veiko Raudsepp ja Ivo Lepik.

TTÜ mängijatest lõi mitmeid väravaid Roland Songisepp, kes saalihokis tuule tiibadesse saanud Jõgeva Tähe meeskonnas.

?See oli saalihoki Eesti meistrivõistlustel esimene kord, kus finaalmängus tuli võitja väljaselgitamiseks karistuslööke kasutada,? ütles spordiajakirjanik Anu Säärits ETV spordisaates ajaloolist mängu kommenteerides.

Ka tema tõi oma telesaates esile Marko Saksingu silmapaistvat mänguosavust.

?Jõgeva Tähe ja TTÜ on mõlemad võimekad saalihokivõistkonnad. Võrdsete vastaste kohtumine finaalis on tõeline spordielamus,? ütles Eesti Saalihoki Liidu peasekretär Tõnis Teesalu. Tema arvates on Tähe edu põhjuseks tänavustel meistrivõistlustel ka meeskonna noorendamine.

Nii laupäeval kui ka pühapäeval jälgis Virtuses saalihokimänge rohkesti fänne, kelledest mitmetel olid peas Jõgeva Tähe värvides mustad-kollased torukübarad, kaasas oma lemmikute ergutamiseks mõeldud trummid ja pasunad. ?Fännide kaasaelamine on äärmiselt oluline,? lausus Jõgeva Tähe toetaja Priit Saksing, kes ka ise esindusmeeskonda pidevalt ergutas: ?Rünnakule, rünnakule, rünnakule!?

29. aprillil kell 17.30 kohtuvad Jõgeva Tähe esindusmeeskond ja TTÜ Tallinnas Kristiine spordihoones teises finaalmängus. Võidu korral on Tähe tänavune Eesti meister, kui võidab aga TTÜ, mängitakse pühapäeval kolmas ja otsustav finaalmäng.

Tallinnas toimuvale finaalmängule on oodatud kaasa elama ka fännid, kelle jaoks väljuvad Jõgeva kesklinnast eraldi bussid. Täpsemat infot saab Marko Saksingult telefonilt 50 24 549.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus