Jõgeva Tähe U13 võistkond sai meistrivõistlustel kolmanda koha

Möödunud reedel peeti Virtuse spordihoones U13 vanuseklassi Eesti saalihoki meistrivõistluste kohamängud. Nagu mõni päev varem kõige nooremate hulgaski, võitis meistritiitli SK Noorus võistkond. Põhiturniiri lõunagrupi täiseduga võitnud Jõgeva SK Tähe 01 poisid kaotasid poolfinaalis kindlalt SK-le Noorus, kolmanda koha kohtumises alistati aga lisaajal Paide-Järva SHK.

U13 vanuseklassi meistrivõistluste põhiturniiril osales seitse võistkonda. Lõunagrupis võitis Tähe kõik kuus mängu ning sai 18 punktiga kindla esikoha (väravate vahe seejuures 46:15). Järgnesid Paide-Järva SHK ja EMÜ SK 9 punktiga ning kõik kohtumised kaotanud Jäneda SK. Põhjagrupis võitis 14 punktiga esikoha Sparta Team Automaailm, SK Noorus kogus punkti vähem, SK Viskoosa jäi punktita.

Jõudude vahekord aastaga muutunud

Reedel mängiti kõigepealt veerandfinaalid, kus selgitati vastased põhiturniiri gruppide võitjatele. Paide võitis Viskoosa 12:0, Noorus sai napilt 4:3 jagu vaid kuue mängijaga Jõgevale tulnud EMÜ SK-st.

Poolfinaalid näitasid, et jõudude vahekord on selles vanuseklassis aastaga täielikult muutunud. Kui eelmisel aastal jäi Tähe U13 meeskond lisaks põhiturniirile võitmatuks ka kohamängudes (poolfinaalis alistati SK Noorus 12:3 ja finaalis Paide-Järva SHK 10:5), siis nüüd tuli tõrge kohe poolfinaalis, kus kaotati koguni 0:9 mullu medalita jäänud SK-le Noorus. Teises poolfinaalis võitis toona pronksi saanud Sparta Team Automaailm viimasel minutil visatud väravast 4:3 järvalased.

Poolfinaalis läks Tähe mängijail kõik valesti juba mängu avaminutitest alates. Noorus juhtis juba mängu viiendaks minutiks 3:0, esimese poolaja võitsid pealinlased 4:0 ning kogu mängu 9:0. Nelja tabamusega oli resultatiivseim Artjom Kuzminov. Mängupilt ei olnudki seejuures nii kurb, kui tulemusest võiks välja lugeda. Tähe poisid olid tegelikult kogu kohtumise jooksul aktiivsemad ning kunagi ei tekkinud tunnet, et nad oleks alla andnud. Samas ei õnnestunud jõgevalastel praktiliselt miski – pallid tabasid kas väravaposti, lendasid napilt väravast mööda või langesid väga hea mängu teinud vastaste väravavahi Vladislav Fjodorovi saagiks. Kokku tegi Fjodorov 30 minuti jooksul 23 tõrjet, Tähe väravas seisnud Ilja Ivanov tõrjus aga seitsmeteistkümnest pealelöögist vaid kaheksa.

Jõgevale siiski pronksmedalid

Poolfinaalide järel toimunud viienda-kuuenda koha kohtumises võitis EMÜ SK 11:0 SK Viskoosa. 9:0 või 11:0 – suurt vahet ju tulemuses ei ole, aga mängud olid seejuures täiesti erinevad. Ilma vahetuseta väljakul olnud EMÜ domineeris kogu kohtumise ning hiidlaste jaoks oli õnnestumiseks isegi see, kui suudeti pall oma väljakupoolelt välja saada.

Tähe väravatepõud jätkus ka kogu pronksikohtumise avapoolaja. Skoori avas mängu viiendal minutil Janar Järmut ning paidelaste 1:0 edu püsis peaaegu kuni poolaja lõpuni, kui koos lõpusireeniga saatis palli Paide väravasse Ermo Narits. Mängu 21. minutil viis Kristo Voitk Tähe esmakordselt juhtima, kuid paar minutit hiljem viigistas Mattias Sapp taas mänguseisu. 27. minutil viskas oma teise värava Ermo Narits ning kui kaks minutit enne mängu lõppu sai veel kaheminutilise karistuse ka paidelane Marol Luhamaa, ei mõelnud vist enam keegi, et järelejäänud aja jooksul võiks Jõgeva jaoks veel midagi valesti minna. Peale paidelaste loomulikult – vaid 34 sekundit pärast arvulisse vähemusse jäämist viigistas Janar Järmut taas mänguseisu ning tulemusega 3:3 normaalaeg lõppeski. Lisaaja neljandal minutil Kristo Voitki poolt visatud värav tõi Jõgevale siiski pronksi ning lõpuni vapralt võidelnud Paidele päeva teise napi kaotuse.

<span style=”FONT-FAMILY: Arial; FONT-SIZE: 10pt”>Reedel selgitavad Virtuse spordihoones parimad U15 vanuseklassi võistkonnad. Veerandfinaalidega alustatakse kell 10.30, põhiturniiril lõunagrupis esikoha saanud Jõgeva SK Tähe 99 võistkonna poolfinaalkohtumine Jäneda SK ja Paide-Järva SHK vahelise veerandfinaali võitjaga algab kell 12.45. Finaalmäng algab kell 15.00.