Jõgeva Tähe säilitas edasipääsulootuse

Eesti saalihoki meistriliiga turniiril neljanda poolfinaalikoha eest võitleva Jõgeva SK Tähe/Olivia jaoks kulges möödunud nädalavahetus soodsalt. Reede õhtul alistati Virtuse spordihoones Sparta 8:6 (2:2, 4:1, 2:3) ning et EMÜ kaotas laupäeval TTÜ-le, säilitas Tähe lootuse jõuda kohamängudele. Edasipääsuks tuleb laupäeval koduhallis normaalajal võita TTÜ-d.

Tänavused varasemad kohtumised eelmisel hooajal pronksmedaliga lõpetanud Sparta Team Automaailmaga polnud mullusele meistrile veel võidurõõmu toonud. 18. oktoobril võõrsil peetud hooaja avakohtumise kaotas Tähe 3:7 ning spartalaste nappi 10:9 paremust tuli neil tunnistada ka 9. jaanuaril Jõgeval peetud mängus.

Tähe oluline võit

Avaväravani jõudis Sparta mängu 9. minutil, kui Jaanus Kase kaugviskest lendas pall väravavaht Kevin Tamme selja taha. Neli minutit hiljem viigistas Ilmar Niitov Mathias Einamanni söödust seisu ning kuigi 19. minutil viis Paul Piik Sparta taas ette, suutis Nikolai Roop avakolmandiku viimasel minutil taas tabloole viigiseisu tuua.

Kui avakolmandikul oli meeskondade väravavahtidel enam-vähem võrdselt tööd (Kevin Tammelt üheksa ning Remo Merimaalt kümme tõrjet), siis teisel kolmandikul kaldus mäng üha enam Sparta väljakupoolele (Merimaalt taas kümme, Tammelt kaks tõrjet) ning Tähe pideva surve alla jäänud külaliste kaitseliin hakkas järjest enam eksima. Ligi kahesaja pealtvaataja marulisel toetusel õnnestus Tähel peaaegu kõik. Eriti edukalt tegutses senise hooaja jooksul viis väravat visanud Joni Koppo, kes nüüd suutis 20 minuti jooksul kolm palli vastaste väravasse saata. 22. minutil viis Koppo Tähe Ilmar Niitovi söödust esmakordselt juhtima ning viis minutit hiljem viis ta Pavel Semjonovi söödust kodumeeskonna 4:2 ette. Jaanus Kase suutis 33. minutil küll korraks vahe minimaalseks vähendada, kuid perioodi lõpus vastasid Pavel Semjonov ja Joni Koppo veel kahe tabamusega ning puhkepausile mindi Tähe 6:3 eduseisus.

Kuigi otsustaval kolmandikul mäng taas võrdsustus ning mitmel korral päästis kodumeeskonna halvimast Kevin Tamme meisterlik mäng, eduseisu enam käest ei antud. Pavel Semjonov viis Tähe 44. minutil juba nelja väravaga ette, seejärel kandus mänguõnn aga mõneks ajaks vastaste poolele. Andres Aamisepp vähendas paar minutit hiljem vahet ning kui Mathias Einamann 49. minutil vastase kukutamise eest kaheks minutiks eemaldati, suutis Mihkel Tasa vabalöögi edukalt realiseerida. Külaliste vahespurdile vastas Joni Koppo 51. minutil oma neljanda tabamusega ning kuigi Sander Savi vähendas seejärel taas vahet, ei kandnud Sparta edasised üritused enam vilja ja Tähe võttis kodupubliku rõõmuks tähtsa võidu.

Laupäeval tähtis mäng

Eelmise õhtu ilus võit oleks võinud aga laupäeval asjatuks muutuda, kui meistriliiga tabelis neljandal kohal olev EMÜ SK oleks oma põhiturniiri viimases mängus suutnud Tallinnas TTÜ-lt kasvõi ühe punkti võtta. Sel hooajal korra TTÜ-d võitnud EMÜ alustaski hästi, 12. minutiks juhiti 2:0. Seejärel võttis aga TTÜ ohjad enda kätte ning neli väravat visanud Tanel Kasenurme eestvedamisel suudeti teise kolmandiku lõpuks saavutada turvaline 7:3 eduseis. Kogu kohtumise võitis mullune finalist 9:5. Kolmandas nädalavahetusel peetud meistriliiga mängus alistas SK GAP/Saku juunioride MM-iks valmistuva Eesti noortekoondise 16:4.

Meistriliiga tabelit juhib 33 punktiga Saku, TTÜ-l on 29 ning Spartal 26 punkti. Põhiturniiri mängud lõpetanud EMÜ on 20 punktiga neljas ning ühe mängu vähem pidanud Tähe/Olivia 18 punktiga viies.

Laupäeval kell 18 on Virtuse spordihoones vastamisi kahe viimase hooaja finalistid Tähe ja TTÜ. Kui Tähe võidab mängu normaalajal, pääsevad neljandana poolfinaali jõgevalased, kaotuse või lisaaja võidu korral jõuab Põhja-Eesti klubide kõrval kohamängudele EMÜ.

Enne meeste mängu on Virtuse spordihoones võistlustules ka Jõgevamaa paremad naishokimängijad. Kell 13 kohtub SK Mustvee esiliiga pronksimängus Team PPT-ga, kell 14 on Jõgeva SK Tähe/Olivia esiliiga finaalis vastamisi EMÜ duubelnaiskonnaga.