Jõgeva Tähe langes poolfinaalis

Saalihoki Eesti meistrivõistluste poolfinaalis pidi Jõgeva SK Tähe/Olivia meeskond tunnistama kolmes mängust TalTechi esinduse paremust. Pärast 6:8 kaotust avamängus kaotati laupäeval kodusaalis 2:3 (0:3, 2:0, 0:0) ja pühapäeval Tallinnas alles karistusvisete järel 6:7 (0:2, 2:2, 4:2, 0:0; karistusvisked 2:1). Nüüd oodatakse pronksimängu EMÜ SK meeskonnaga.

Kui meistrivõistluste põhiturniiril jäi Jõgeva esindusmeeskond TalTechile neljas mängus selgelt alla, siis nüüdsed play-off kohtumised olid sootuks teisest puust.

„Kahju, et nii vähe puudu jäi. Pühapäeval Tallinnas oleksime pidanud kindlasti võitma, et veel üks mäng koju tuua,” tunnistas meeskonna treener Marko Saksing.

Laupäeval jäi Tähe kohe avakolmandikul õnnetu mänguga 0:3 taha. Tundus juba, et kaitseliini ei saadagi pidama, kuid teisel kolmandikul mängupilt muutus. Kristjan Puu ja Peteris Freimanis vähendasid vahe minimaalseks. Lisaks oli Matti Lipponenil kasutada bullit, mida ta aga realiseerida ei suutnud. Peale jäi Tallinna väravasuul seisnud Ivo Lepik.

Viimasel kolmandikul rullus põnev ja haarav mäng. Võimalusi skoori tegemiseks oli mõlemal poolel. Kas visati aga väravast mööda või jäid olukorras peremeheks väravavahid. Kui lõpuni jäi vähem kui kaks minutit, asendati väravavaht Rainer Kalde kuuenda väljakumängijaga. Kahjuks ei toonud seegi tulemust ning Tähe pidi vaatamata kodupubliku kirglikule kaasaelamisele vastu võtma napi 2:3 kaotuse.

„Tegime kaitses lihtsaid vigu,” oli treeneri kommentaar.

Juba 14 tundi hiljem olid samad meeskonnad vastamisi Tallinnas. Tähe oli nurka surutud ja igal juhul vajati võitu. Paraku kaotati avakolmandik 0:2 ja 24. minutiks jäädi taha juba 0:4. Alles siis saadi mängumasin käima ja tundus, et tullakse lootusetust seisust välja. Järgmise kümne minutiga tegi tandem Freimanis (söötja) ja Sven Uue (värava viskaja) kolm väravat. Ja Jõgeva oli mängus tagasi.

Viimase kolmandiku keskel pääses Tallinn veel 5:3 ette, kuid Freimanis ja Kristjan Puu viigistasid – 5:5. Neli minutit enne lõpuvilet asus TalTech 6:5 juhtima, kuid 57 sekundit enne mänguaja lõppu tegi Sven Uue oma neljanda värava ja viigistas seisu 6:6. Lisaajal väravaid ei tehtud ning järgnesid karistusvisked.

Tähe asus 1:0 juhtima, TalTechil viigistas alles kolmas viskaja. Viies viskaja viis omakorda tallinlased 2:1 ette, kuid viimase sõna õigus jäi Tähele. Paraku ei suutnud Margus Guss seekord bullitit realiseerida ja TalTech võis juubeldada. Finaalikoht oli käes.

„Viiest bullitist ainult üks visata, seda on ikka väga vähe,” lausus Saksing. „Kahju oli laupäevasest mängust, et Sven Uue pidi sellest kõrvale jääma. Temast oli puudus. Nüüd valmistume pronksimänguks, et medalid ikka Jõgevale tuua,” kinnitas treener Saksing.