Jõgeva Tähe kaotas poolfinaalis Sakule

Kahe viimasel aastal Eesti meistriks tulnud Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond kaotas saalihoki meistriliiga poolfinaalseeria SK-le GAP/Saku 1:3 ning läheb 4. aprillil pronksimängus vastamisi Sparta Team Automaailmaga.

Kolme võiduni mängitava poolfinaalseeria avakohtumiste järel 0:2 kaotusseisu jäänud Jõgeva linna esindusmeeskonna käesoleva hooaja statistika polnud möödunud reedel Kiili spordihoones peetud kolmanda poolfinaalmängu eel väga lootustandev: kõik senised väljaspool Jõgevat toimunud meistriliiga mängud oli Tähe kaotanud. Ometi suutsid jõgevalased taas näidata, et varasemad tulemused suurt midagi ei tähenda ning võtsid 4:2 (1:1, 2:1, 1:0) võidu. Otsustavad väravad viskas Kaspar Virkus, mängu parimaks tunnistati väga hea mängu teinud väravavaht Tõnis Vähi.

Meie väravavahil oli tõsine tööpäev

Tähe esimese värava viskas mängu teisel minutil Pavel Semjonov, kümmekond minutit hiljem viigistas Mats Tamme karistusviskest seisu. Teise kolmandiku algusest oli möödas vaid viisteist sekundit, kui Raul Kivi söödust tulnud palli viskas kodumeeskonna väravasse Mathias Einamann. Kuigi 33. minutil õnnestus Sakul Kristo Lehiste viskest mängu seis taas viigistada, mindi viimasele vaheajale ikkagi külaliste 3:2 eduseisus – 36. minutil tabas märki Kaspar Virkuse vise. Oma tänavuse esimese söödupunkti sai kirja Hannes Pagi.

Tõsine tööpäev oli poolfinaalseerias esimest korda Tähe väravat kaitsnud Tõnis Vähil: kui Saku väravavaht Siim Stokkeby oli 40 minuti jooksul tõrjunud üheksa viset, siis Vähil oli selleks ajaks kirjas juba 21 edukat tõrjet. Turmtuli Tähe väravale jätkus ka otsustaval kolmandikul, kuid Vähi tegutses nüüd lausa eksimatult, tema saagiks langesid kõik viisteist Saku meeskonna pealeviset. Kolmanda perioodi ainsa värava viskas mängu 50. minutil Kaspar Virkus Raul Kivi söödust.

Vähem kui ööpäev hiljem tulid samad meeskonnad väljakule Virtuse spordihoones, kuhu kogunenud rohkem kui 200 pealtvaatajat lootsid Tähelt loomulikult poolfinaalseeria viigistamist. Nii siiski ei läinud, Saku võttis 10:5 (2:0, 1:2, 7:3) võidu ning jõudis kolmeaastase vaheaja järel meistriliiga finaali.

Finaalseeriaga alustatakse 3. aprillil

Avakolmandikul said mängu paremini käima külalised. Kristo Lehiste ja Andro Sõbra väravatest juhiti perioodi lõpuks 2:0 ning teise perioodi avaminutil suurendas Teet Soasepp külaliste edu juba kolmeväravaliseks. Seejärel haaras aga initsiatiivi Tähe ning kolmandiku lõpuks oli vahe juba minimaalne. 28. minutil viskas Raul Kivi Tähe esimese värava ning kolm minutit hiljem oli täpne Pavel Semjonov.

Otsustavat perioodi 3:2 eduseisus alustanud Saku suurendas 45. minutil Andro Sõbra viske järel korraks vahe kaheväravaliseks, kuid vähem kui minut hiljem jõudis taas sihile Raul Kivi, kes viskas Mikko Laine söödust Tähe kolmanda värava. Vaid 18 sekundit pärast Tähe meeskonna rõõmuhetke saabus külm dušš. Saku värava ees sattusid rüselusse Andro Sõber ja Siim Hõim ning kohtunike Teet Kivisilla ja Raido Noobeli määratud karistus oli kodumeeskonnale karm: teise kohtumise lõpusireeni järel liigselt suud pruukinud ja selle eest kolmanda mängu vahele jätma pidanud Hõim teenis nüüd 5+20-minutilise karistuse ning pidi kohtumise lõpuni väljakult lahkuma. Sõber pääses kaheminutilise eemaldamisega.

Tähe meeskond jättis värava tühjaks ning mängu parimaks tunnistatud Ilmar Niitovi viskest jõuti 47. minutil viigini. Rohkemat aga ei suudetud ning Saku mängija väljakule naasmise järel karistasid arvulise ülekaalu saanud külalised kodumeeskonda kahe väravaga. Saku 6:4 eduseisul tabas jõgevalasi veel üks eemaldamine: lükkamise eest pidi kaheks minutiks platsilt lahkuma Mathias Einamann ning ka selle ülekaalu kasutasid külalised ära. Tähe siiski üritamist ei jätnud ning 55. minutil viskas Raul Kivi seisuks 5:8. Tähe jätkas seejärel kuue väljakumängijaga, aga edu see siiski ei toonud, sest kahel korral suutsid hoopis Saku mängijad saata palli tühja väravasse.

Teises poolfinaalis võitis TTÜ SK 3:0 Sparta Team Automaailma. 11:7 võidetud avakohtumise järel alistas TTÜ meeskond Sparta järgmistes kohtumistes 9:6 ja 16:8.

Kolme võiduni peetava finaalseeriaga tehakse algust 3. aprillil. Pronksivõitja selgitamiseks peetakse aga vaid üks kohtumine, mis toimub Tallinnas Õismäe sportmängude hallis 4. aprillil algusega kell 18.