Jõgeva Tähe II meeskond võitis esiliigas esmakordselt esikoha

Laupäeval Tallinnas peetud mängudega jõudis lõpule Eesti saalihoki meistrivõistluste esiliiga turniir. Finaalis alistas Jõgeva Tähe II meeskond Sven Uue poolt lisaajal visatud väravast 5:4 Viimsi Kepi meeskonna ning võitis klubi ajaloos esmakordselt esiliiga meistritiitli.

Esiliiga põhiturniiri võitis 21 punktiga Viimsi Kepp. Hooaega kuue järjestikuse võiduga alustanud Tähe duubelmeeskond kaotas seejärel kaks kohtumist ning oli enne viimast mängu olukorras, kus kaotus oleks jätnud nad välja nelja parema hulgast ehk pääsust esiliiga paremate ja meistriliiga viimaste vaheturniirile. Viimases kohtumises võideti siiski kindlalt 15:4 TVK Leegid ning põhiturniir lõpetati 20 punkti ja teise kohaga. Järgnesid TVK Leegid (18 p), EMÜ SK II (17 p), Tallinn United (17 p) jt. Vaheturniiri avaringis alistas Tähe II taas TVKL Leegid 8:4 ning oli seejärel lähedal ka meistriliiga meeskonna Sparta Team Automaailm alistamisele, lõpuks tuli aga siiski tunnistada vastaste 9:7 paremust.

Finaalis juhtis Tähe II meeskond avakolmandiku järel 2:1 ning teise perioodi lõppedes 3:2, kõik jõgevalaste väravad viskas Sven Uue. Mängu 51. minutil suurendas Mathias Einamann küll jõgevalaste eduseisu 4:2-le, kuid vähem kui kaks minutit hiljem oli seis 4:4 viigis. Mõnesekundilise vahega viskasid Viimsi kasuks väravad Madis Kass ja Andri Väljaots. Lisaajast oli mängitud 1.10, kui Sven Uue vise tõi Jõgeva Tähele võidu. Söödu andis võiduväravale Mathias Einamann.

Sven Uue oli nii põhiturniiri kui ka kohamängude resultatiivseim. Põhiturniiril läks üheksas mängus tema arvele 51 punkti (26 väravat + 25 söötu), kohamängudest lisandus 6 väravat ja 4 söötu.

Esiliiga meistriks tulid väravavahid Kevin Tamm ja Karl Kalm, mängijad Erki Teder, Sven Uue, Keijo Kalm, Sten Veskis, Aleksander Andrejev, Marko Saksing, Kalmer Koossalu, Erik Vadi, Sander Lehtme, Karl-Sander Poll, Siim Hõim, Martin Rebane, Hans Kristjan Nurmik, Mathias Einamann, Andreas Õun ja Lauri-Robert Indus ning treener Raul Kivi.