Jõgeva Tähe alistas poolfinaalis Sparta Team Automaailma 3:1

Eesti saalihoki meistriliigas selgus nädalavahetusel esimene finalist. Jõgeva SK Tähe meeskond alistas kahel korral Sparta Team Automaailma ning kindlustas 3:1 eduga koha finaalis. Laupäeval võitis tiitlikaitsja koduväljakul tulemusega 5:1 ning pühapäeval võõrsil 6:5. Teises poolfinaalis juhib TTÜ SK kolme mängu järel Saku Fortuna vastu 2:1.

Kahes esimeses poolfinaalmängus põhiturniiri võitnud Tähe ja põhiturniiri neljandana lõpetanud ning läbi vaheturniiri poolfinaali pääsenud Sparta vahelises mängus saatis edu võõrsil mänginud meeskonda. Virtuse spordihoones peetud esimese kohtumise tulemusega 6:9 kaotanud Tähe meeskond suutis päev hiljem Tallinnas 4:3 võiduga poolfinaalseeria seisu viigistada.

Tähe koosseisu muudeti

Tähe meeskond läks võrreldes eelmiste mängudega laupäevasele kohtumisele vastu mõnevõrra muutunud koosseisuga. Esimestes poolfinaalkohtumistes mänginud meestest ei saanud seekord erinevatel põhjustel väljakule minna Joni Karttunen, Kaspar Virkus, Raul Kivi ja Valeri Maslov, lisaks ei soovinud treener Marko Saksing anda liigset koormust ka mõni tund varem Tähe duubelmeeskonna koosseisus Tallinnas esiliiga finaalis mänginud Mathias Einamannile, Sander Lehtmele ja kahes esimeses poolfinaalkohtumises visatud nelja väravaga Jõgeva Tähe esindusmeeskonna edukaimaks väravakütiks tõusnud Sven Uuele.

Mitmete põhimeeste puudumine Tähe mängijaid siiski ei takistanud ning hingestatud ja ilusa mänguga võeti kindel 5:1 võit. Meeskonna parimaks nimetati kolm väravat visanud Margus Guss, ühe värava lisasid Ilmar Niitov ja Pavel Semjonov. Söödupunktid läksid Tanel Soidla, Mikko Laine ja Julle Sumeni arvele, väravavaht Tõnis Vähi sai kirja 30 edukat tõrjet. Suure panuse andsid ka Nikolai Roop, Raido Moor, Toomas Peterson, Targo Treial ja Tammi Kivi.

Margus Gussi soolo

Avakolmandiku võitis Sparta 1:0, ainus visatud värav läks protokolli kirja Tähe omaväravana. Teine kolmandik oli põhiturniiril 10 mängus vaid korra väravani jõudnud Margus Gussi soolo: 27. minutil viigistas ta Tanel Soidla söödust ilusa kaugviskega mänguseisu, neli minutit hiljem viis ta Tähe esmakordselt juhtima ning 35. minutil suurendas Tähe eduseisu juba 3:1-le.  Otsustaval perioodil suurenes kõigist Sparta pingutustest hoolimata vaid Tähe väravaarve: 44. minutil tegi Ilmar Niitov Mikko Laine söödust seisuks 4:1 ning 50. minutil Pavel Semjonov mängu lõppseisuks 5:1.

Kui laupäevane mäng oli märkimisväärne ka selle poolest, et kogu kohtumise jooksul ei toimunud ühtegi eemaldamist, siis pühapäeval kohtunikud enam erilist leebust üles ei näidanud. Kokku määrati mängu jooksul seitse kaheminutilist karistust (neist viis Tähe mängijaile) ning ebasportliku käitumise eest eemaldati otsustaval perioodil 2+10 minutiks mängust mõlemast meeskonnast üks mängija (Julle Sumen ja Aleksandr Zutsenja).

Tasavägine ja närviline mäng

Pühapäeval liitusid Tähe esindusmeeskonnaga taas Sven Uue, Sander Lehtme ja Mathias Einamann. Mäng jätkus Kristiine spordihallis sealt, kus see laupäeva hilisõhtul Virtuse spordihoones pooleli jäi: kaheksandaks minutiks juhtis Tähe Pavel Semjonovi väravatest 2:0. Paar minutit enne perioodi lõppu suutis kodumeeskond Janne Sjamsi väravast kaotusseisu siiski vähendada. Ka teise kolmandiku algus kuulus kindlalt Tähele: mängu 26. minutiks oli tablool juba külaliste 4:1 eduseis. Kolmanda värava viskas Margus Guss, neljas värav sündis aga arvulises vähemuses, kui edukas oli laupäeval 19-aastaseks saanud Sven Uue.

Kolmeväravalist eduseisu jõgevalastel siiski hoida ei õnnestunud, perioodi lõpuks oli seis 4:4 viigis. Kahel korral sai seejuures saatuslikuks Tähe mängija eemaldamisest Spartale tekkinud arvuline ülekaal. Tasavägine ja närviline mäng jätkus ka otsustaval kolmandikul. 25 sekundit pärast palli mängupanekut viis Julle Sumen Jõgeva taas juhtima. Eduseis 5:4 püsis 57. minutini, kui Rasmus Talviste mängu seisu taas viigistas. Viimane sõna jäi siiski Tähele: juba 36 sekundit hiljem tegi Sven Uue Pavel Semjonovi söödust mängu lõppseisuks 6:5. Võitjatest tunnistati mängu parimaks Pavel Semjonov, kaotajatest Kristjan Valk.

Jõgeva Tähe finaalivastane selgub teisest poolfinaalist, kus on vastamisi põhiturniiri teine ja kolmas ehk TTÜ SK ja Saku Fortuna. 7. märtsil peetud avakohtumise võitis TTÜ koduväljakul 7:5, 14. märtsil oli Kiilis mängitud korduskohtumises 9:5 võidukas aga Saku Fortuna. Pühapäevane kolmas mäng tõi alles lisaajal 6:5 võidu TTÜ-le. Neljanda poolfinalkohtumise peavad Saku ja TTÜ sel laupäeval, viies mäng peetakse vajadusel pühapäeval.