400-meetrise ringiga staadionit hakati Jõgevale ehitama möödunud suvel. Praeguseks on paigas muruväljaku aluskihid, külvatud muru, paigaldatud äärekivid. Kolmapäeval alustati asfaldipanekuga. “Staadionile paigaldatakse mitte tavaline, vaid spordirajatiste jaoks spetsiaalselt ette nähtud niiöelda dreenitav asfalt, mille üheks omaduseks on näiteks vihmavee kokkukogumine drenaa?iga,” ütles AS Skanska EMV vaia- ja pinnasetööde divisjoni direktor Jüri Põld, kes ise pärit meie maakonnast Pala vallast. “Asfalteerimistöödega peaks valmis saama selle nädala lõpuks,” märkis ta. Jüri Põllu sõnul on koostöö tellija Jõgeva linnavalitsuse ja AS Skanska EMV vahel kulgenud konstruktiivselt.
Jõgeva abilinnapea Aare Olgo märkis, et staadionile luuakse võimalused kõigi kergejõustikualadega tegelemiseks. Tema sõnul on tööd staadioni ehitamisel laabunud graafikukohaselt ning linnavõimude ja AS Skanska EMV vahel püsib hea koostööõhkkond. “Linnavalitsus on otsustanud, et spordirajatise juurde ehitakse ka parkla, mis ulatub staadionist Piiri tänavani. Tulevane parkla peaks olema lahenduseks parkimisprobleemidele ka polikliinikuhoone juures, kus parkla on ka kitsaks jäänud. Näiteks päevastel kellaaegadel, mil staadioni kasutamine tagasihoidlik, saavad parklat kasutada polikliiniku külastajad.”
Aare Olgo märkis, et kui ringrajad valmis saavad, tuleb staadioni ümbritsevatele puudele teha kujunduslõikus, kohendada võrasid. Omanikujärelvalvet teostab staadioni ehitamisel firma K ja H.
Jõgevamaa Spordiliidu Kalju tegevjuht Uno Valdmets kommenteeris Jõgeva staadioni valmimist. “Käisin sel teisipäeval just staadioni ehitamist vaatamas. Ma pole küll ehitusspetsialist, kuid tundub, et tööd on korralikult laabunud. Ega selliste kogemuste ja prestii?iga firma nagu Skanska ei saagi ju kehvasti teha. Mõõtmetelt igati soliidne Jõgeva staadion sobib väga hästi kergejõustikuvõistluste korraldamiseks. Septembris toimuvad siin maakonna meistrivõistlused täiskasvanutele ja noortele. Selleks, et staadionil saaks korraldada jalgpallivõistlusi, peab muru korralikult välja kasvama,” rääkis ta ja avaldas ka arvamust, et sarnaselt teiste maakonnakeskuste staadionidega ei suuda Jõgeva staadion ennast ise majanda, mistõttu vajab ka dotatsiooni. Spordimeestest on staadioni ehitusküsimuste lahendamisse praegu kaasatud treener Hendrik Lindepuu. Aare Olgo rääkis, et lähiajal on Jõgeval plaanis luua spordielu koordineeriv sihtasutus, mis hakkab korraldama ka elu Jõgeva staadioni.
Staadioni ehitamise maksumus on ligi 20 miljonit krooni. Pool sellest rahast on eraldanud kultuuriministeerium, teise poole Jõgeva linn. Olgo sõnul on staadioni ehitamisse positiivselt suhtunud kõik kolm viimast kultuuriministrit ? Margus Allikmaa, Urmas Paet ja Raivo Palmaru.
JAAN LUKAS