Jõgeva spordikeskuse terviserajale tuleb uudne välispordiväljak

Õues treenimise võimalused Jõgeva spordikeskuse täienevad, sest augustis on terviserajal spordisõpradele avatud nüüdisaegne välijõusaal.


Terviseraja kõrvale paigaldatakse erinevateks harjutusteks mõeldud välitreeningvahendid. Turvakatendiga alal paiknevad rööbaspuud, lõuatõmbekangid, redelid ning kõhu- ja seljalihaste treenimispink.

Väljakule mahub korraga kaheksa inimest

Kuigi treeningväljakul on soovitav teha harjutusi alates 14. eluaastast, märkis Jõgeva spordikeskuse juhataja Priit Toru, et juhendaja juuresolekul võivad ka nooremad neile sobilikke ja eakohaseid harjutusi teha. Korraga saab välispordiväljakut kasutada kuni kaheksa inimest. Toru rääkis, et välijõusaali kõrvale tuleb infotahvel, kus on pildid ja selgitused, kuidas seadmeid kasutada ja ennast treenida.

“Alati võib tulla ka spordimajja nõu küsima, kuidas treeningvahenditel harjutusi teha,” kinnitas ta.

Jõgeva spordikeskuse terviserada on sportimiseks populaarne koht. Parki on rajatud terviserajad ning kettagolfirada. Välispordiväljak on vajalik lisaatraktsioon, mis meelitab spordikeskusesse veelgi rohkem sportlasi. Alal on olemas valgustus, mis võimaldab ka pärast tööpäeva trenni teha.

Spordikeskuse juhataja tõi välispordiväljaku eelisena välja oma keharaskusega treenimise. Need harjutused on sobilikud nii algajatele kui edasijõudnutele. Priit Toru märkis, et välijõusaal parandab sportimisvõimalusi. Näiteks kui spordimaja on juulis puhkusel, saab treeningutega õues jätkata.

Õues treenimise eest raha ei küsita

Jõgeva linnavalitsuse liige ja välispordiväljaku idee eestvedaja Kristian Vaarpuu sõnas, et õues treenimine ei maksa midagi ning nüüdisaegne spordiväljak annab head eeldused noortes liikumisharjumuse kujunemiseks. Vaarpuu märkis, et meil on ka noori, kes käivad tänavaspordi võistlustel ning nüüd on neil hea võimalus treenimiseks.

Välispordiväljakut ehitab Tommi Play OÜ. Tänavatreeningu spordivahendite kompleksi ja KEK-i linnaossa liumäe ning kiikede rajamine läheb maksma17 000 eurot.

Rada neile, kes Kuremaale sõita ei saa

Virtuse tagant algavat kilomeetripikkust terviserada saab läbida joostes, kõndides või jalgrattaga sõites. Terviseraja võimlemisplatsile paigaldati kolm aastat tagasi rööbaspuud nii lastele kui ka täiskasvanutele, kang kättekõverduste tegemiseks ning jõupalk selja- ja kõhulihaste tugevdamiseks. Võimlemisplatsi loomise idee tekkis Virtuse töötajatel ja spordilembelistel kodanikel eesotsas Kristian Vaarpuuga. Töö võimlemisplatsil ja palkide paigaldamine tehti talgute korras. Koostööpartneritena aitasid kaasa sihtasutus Eesti Terviserajad ja Lemeksi Jõgeva osakond.

Virtuse terviseraja kasutamine on tasuta ja võimalik ööpäevaringselt. Virtuse terviserada sündis nii, et spordikeskuse tolleaegne administraator Maie Puusepp saatis Maalehe ja Nordea Panga konkursile Teeme Eesti korda projekti, et saada toetust ning teha valmis Virtuse taga Jõgeva linna servas looklev 1060 meetri pikkune terviserada.

Spordikeskuse taga asuv terviserada on vajalik eelkõige neile,  kes ei saa Kuremaa terviseradadele sõita.

Lisaks välispordiväljakule saab Kristiani eestvedamisel uuenduse KEK-i linnaosa Tellise tänava laste mänguväljak. Sinna paigaldatakse liumägi ja kiiged.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus