Jõgeva spordikeskus Virtus ootab uuenduskuuri

Möödunud reedel spordikeskuses Virtus toimunud mõttevahetusel räägiti hoone ajakohastamise teemal. Et võimalikult paljudel spordialadel oleks võimalik treenida, rahvusvahelisel tasemel võistlusi pidada ning suures saalis saaks korraldada kontserte ja muid kultuurisündmusi. Hiljemalt sügisel soovitakse välja kuulutada riigihange Virtuse renoveerimisprojekti koostamiseks.


Spordihoone uuendamise idee algataja, Jõgeva vallavolikogu esimees Aivar Kokk märkis, et plaan on laiendada hoone saali, et seal saaks pidada ka rahvusvahelisi spordivõistlusi, kontserte, festivale ning korraga oleks võimalik mitmel väljakul trenni teha.
„Selleks on vaja kahe suure saali välissein lammutada, et saali mõlemalt poolt vähemalt viie meetri võrra suurendada. Samuti tuleb rajada uus katusekonstruktsioon, mille alla mahuks tehisliuväli, kus oleks võimalik tegeleda jäähoki, kiir-uisutamise, iluuisutamise, jääballeti ja jääkeegliga või lihtsalt uisutamist nautida,“ selgitas Kokk.
Virtuses vajavad uuendamist ja tehnilist korrastamist kõik ruumid, alustades maadlus- ja jõusaalist ning lõpetades pesemisruumidega. Samuti tuleb rajada jooksurajad, võimalused kaugus-, kõrgus-, kolmik- ja teivashüppeks ning teistel kergejõustikualadel treenida.
„Selle nädala reedel kell 15 toimub taas Virtuses mõttevahetus, kuhu on oodatud kõik huvilised, kellel on ettepanekuid spordikompleksi uuendamiseks ning keda huvitab Jõgeva valla spordi- ja kultuurielu edendamine,“ ütles Jõgeva vallavolikogu esimees.
„Üle kolmekümne aasta tagasi avatud spordihoonest Virtus peab uuenduskuuriga saama mitme funktsiooniga spordi- ja kultuurikeskus, mida teatakse ja tuntakse kogu Eestis ja ka rahvusvahelisel areenil. Virtus peab muutuma kohaks, kus on võimalik korraldada nii rahvusvahelisi spordivõistlusi kui ka suurejoonelisi kontserte ja kultuuriüritusi,“ ütles Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus