Jõgeva spordielu hakkab korraldama sihtasutus Jõgeva Sport

Jõgeva abilinnapea Kalmer Lain märkis, et vajaduse sihtasutuse moodustamiseks tingis Jõgeva uue staadioni valmimine. “Uues olukorras tekkis vajadus luua sihtasutus, mis hakkaks haldama Jõgeva välispordirajatisi ja sporditööd korraldama. Nii hakkab SA Jõgeva Sport haldama uut staadioni, korvpalli-, jalgpalli- ja võrkpalliväljakuid ning ühisgümnaasiumi staadioni. Tulevikus kuulub sihtasutuse omandisse ka spordihoone Virtus.”

“Otsisime võimalusi, kuidas spordimaastikuga ökonoomsemalt ja paremini ümber käia. Sellised sporditöö organiseerimiseks loodud sihtasutused tegutsevad näiteks Tartus, Valgas, Põltsamaal ja Orissaares,” ütles volikogu istungil kaasettekandega esinenud SA Spordikeskus juhataja Toomas Klaarman.

Sihtasutuse Jõgeva Sport loomist arutasid enne volikogu istungit oma koosolekutel volikogu haridus- ja kultuurikomisjon, arengu- ja majanduskomisjon ja rahanduskomisjon ning kiitsid kavatsuse heaks.

Abilinnapea Kalmer Laini sõnul on vastloodud sihtasutusel võimalus võtta palgale ka treenereid. “Ennekõike on mõttekas töölepingute sõlmimine selliste spordialade treeneritega, mis on Jõgeval prioriteetsed ja kus sportlased on saavutanud silmapaistvaid tulemusi,” märkis ta.

Toomas Klaarman ütles, et Jõgeva linn määrab liikmed SA Jõgeva Sport nõukogusse ja nõukogu viib läbi avaliku konkursi sihtasutuse juhataja ametikohale.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus