Jõgeva sotsiaalmaja meistrid valmistasid mänguasju

SA Jõgeva Linna Sotsiaalmaja meistrimehed valmistasid Põltsamaa lasteaia Mari lastele puidust mänguasju.

SA Jõgeva Linna Sotsiaalmaja pakub Eesti Töötukassale tööharjutuse teenust pikaajalistele töötutele. Sotsiaalmaja juhataja Heiki Rosina sõnul on meeldiv võimalus pakkuda töötutele tööharjutust ja samas valmistada lastele midagi sellist, mis arendab last ning pakub mängurõõme. Töötuid juhendab sotsiaalmajas Hannes Härma, kellel on pikaajaline töötute juhendamise kogemus ja eriline oskus toredaid puidust mänguasju valmistada.

Mais panid lasteaia töötajad pead tööle, missuguseid mänguasju rühmades vaja on. Vaarikmarja rühm sai uue kiikhobu, Kirsimarja rühm mänguasjade kastid, kõigile rühmadele jätkus kaalusid, nukuvankreid, automakette, võlukaste kompimismeele arendamiseks. Õuel kasutavad lapsed vahvaid tasakaaluradasid ning kodumängu seavad üles eri kõrgusega pingikomplektidest.

Mänguvahendite kvaliteet ja väljanägemine on lasteaiaõpetajate sõnul imetlusväärselt head. Kogu ettevõtmisele lisab kaalu veel asjaolu, et kui raskel ajal aidatakse oma tööga teisi, võib kindel olla, et igasugused rasked ajad elatakse siiski päris edukalt üle.

Põltsamaa lasteaed Mari väikesed ja suured on väga tänulikud SA Jõgeva Linna Sotsiaalmaja meistrimeestele toredate mänguasjade eest.

iii

TIIA KAERAMAA

blog comments powered by Disqus