Jõgeva sõpruslinn Kaarina tähistas esmamainimise 700. aastapäeva

Jõgeva linnapea Kalmer Lain ja volikogu esimees Meelis Pauklin käisid 21. ja 22. novembril sõpruslinnas Kaarinas, kus tähistati selle esmamainimise 700 aasta juubelit.

Kaarina on juubelit tähistanud juba terve aasta ning nüüd on käes pidustuste finaal. Külalistele korraldati eraldi linnaekskursioon ja näidati huvitavaid objekte.  Pidulikul kontsert-aktusel osales ka Soome kultuuri- ja spordiminister, kes on ise pärit lähedal asuvast Turu linnast. Jõgeva linnajuhid andsid Kaarina linnapeale Harri Virtale üle juubelikngituse — Jõgeva kunstniku Elita Järvela loodusmaali. Kalmer Laini kinnitusel sobis just see maal, millel puud tihedalt üksteise kõrval, sümboliseerima kahe sõpruslinna tihedat koostööd ning Eesti ja Soome sarnast loodust.

Lain leidis, et ehk peaks Jõgevagi alustama oma ajaarvamist hoopis kaugemalt kui alles aastast 1938, mis raudteesõlm linnaõigused sai.

“Oleme ehk seni olnud liiga tagasihoidlikud, sest ka Jõgevat on esimest korda mainitud juba 16. sajandi keskpaigas,” nentis linnapea.

Jõgeva ja Kaarina sõprussuhted on kestnud viis aastat.

Kaarinal on sõpruslinnad viies riigis: Rootsis, Norras, Venemaal, Ungaris ja Eestis.

Lisaks Eesti esindusele olid Kaarinas kohal Venemaa linna Sovetski linnapea Andrei Nekrasov abikaasaga,   Ungari linna Szentes linnapea Imre Szirbik ja Gábor Szirbik ning Norra Nedre Eikeri linnapea Elly Therese Thoresen ja abilinnapea Øystein Følstad.

iii

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus