Jõgeva SK Tähe/Olivia alistas meistriliiga liidri 21 väravaga

Laupäeval olid Virtuse spordihoones vastamisi kahe viimase aasta Eesti saalihokimeister Jõgeva SK Tähe/Olivia ning tänavustel meistrivõistlustel avamängude järel liidripositsioonile tõusnud Eesti Maaülikooli SK. Väga hingestatult tegutsenud jõgevalased ei jätnud vastastele vähimatki võimalust mängu enda kasuks pöörata ning võitsid koguni 24:3 (7:0, 7:2, 10:1). Rohkem kui pooltes väravates oli osaline Pavel Semjonov, kelle arvele läks 7 väravat ja 6 söötu.

Põhiväravavahi Taavi Lepiku ja Eesti koondisse kuuluva Siim Veersaluta Jõgevale tulnud tartlased jäid Tähe/Olivia massiivse pressingu alla juba avaminutitel ning ei suutnud saadud šokist mängu lõpuni toibuda. Tähe/Olivia treeneri Marko Saksingu sõnul mänguks kuidagi eriliselt ei valmistutud. “Kodumängus tuleb endast ikka kõik anda, eriti liidri vastu,” ütles Saksing.

Väravas 16-aastane noortekoondise liige

Lepikut väravas asendanud 16-aastane Eesti noortekoondise liige Karl-Erik Kruusmaa pidi juba avakolmandikul seitsmel korral palli väravast välja võtma. Kaks väravat viskasid Pavel Semjonov, Raul Kivi ja Sven Uue, ühe Ilmar Niitov.

Teise kolmandiku esimesel poolel juhtis Tähe/Olivia Nikolai Roobi, Sven Uue, Pavel Semjonovi ja Margus Gussi väravate järel juba 11:0, kui ka tartlased oma avaväravani jõudsid. 31. minutil oli täpne Eesti koondislane Daniel Matsukevitš. Selleks hetkeks oli Tähe väravavaht Tõnis Vähi oma seljataguse puhtana hoidnud juba rohkem kui viiekümne järjestikuse mänguminuti jooksul. Lisaks selle kohtumise avakolmandikule jäid vastased nullile ju ka jõgevalaste eelmise meistriliiga mängu viimasel kolmandikul.

Kui Tähe/Olivia juhtis Mathias Einamanni ja Pavel Semjonovi väravate järel juba 13:1, meenutasid pingil olnud nooremad mängijad muiates, et kaheteistväravalise vahe korral lõpetati noorteklassis mäng ühe meeskonna ilmse ülekaalu tõttu. Täiskasvanute hulgas see reegel siiski ei kehti ning Tähe/Olivia väravatesadu võis jätkuda.

Kordusmäng tuleb laupäeval Tartus

Teise perioodi viimase värava viskas Tähe rivistuses viimast korda platsil olnud Julle Sumen. “Julle läheb Soome meistriliigasse mängima,” lausus Marko Saksing. “Ei ole midagi teha, Eesti liiga tase on selline, nagu ta on, ja kui ikka pakutakse võimalust mängida Soome meistriliigas, haarab iga mängija sellest kinni.”

Otsustaval perioodil said Tähe/Olivia mängijatest vähemalt ühe värava kirja Raul Kivi, Joni Koppo, Pavel Semjonov, Sander Lehtme, Nikolai Roop, Julle Sumen ja Margus Guss. Kogu mängu jooksul väljakul käinud kaheteistkümnest mängijast jäi värav löömata vaid Siim Hõimul ja väravavaht Tõnis Vähil.

Nädalavahetusel peetud teistes kohtumistes alistas TTÜ SK 9:4 Sparta Team Automaailma ja SK GAP/Saku 11:3 U19 koondise.

Vaatamata suurele kaotusele, säilitas EMÜ SK meistriliiga tabelis seitsme punktiga liidrikoha. Kuus punkti on ühe vähem peetud mängu juures kirjas Tähe/Olivial ja Spartal. Viie punktiga järgneb Saku, kolm punkti on TTÜ-l, punktiarve on avamata noortekoondisel.

Sel laupäeval lähevad EMÜ ja Tähe/Olivia uuesti vastamisi, seekord tartlaste koduväljakul. Marko Saksingu sõnul on Jõgeva meeskonnas suurele võidule vaatamata praegu küllaltki keeruline olukord, seda eriti kaitseliinis. “Ma ei tea, mis laupäeval saab.  Jullet ei ole, Tammi Kivil ja Toomas Petersonil on terviseprobleemid, vigastada sai ka Sander Lehtme,” ütles treener.